OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2019-03-24III Niedziela Wielkiego Postu 1. Dzisiaj III niedziela wielkiego postu. Przed kościołem trwa zbiórka. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w krajach świata. Bóg zapłać za każdą złotówkę.


 2. Już dzisiaj zachęcamy by podjąć się dzieła adopcji dziecka nienarodzonego. Wyrazem naszej decyzji niech będzie zapisanie się w księdze a także obecność na Mszy świętej w poniedziałek 25 marca w uroczysty dzień Zwiastowania NMP. Podczas Mszy świętej będziemy mogli wziąć w duchową adopcję dziecko. Polega ona na codziennej modlitwie 10 różańca świętego przez czas 9 miesięcy, w intencji dziecka które ma się narodzić. Zachęcamy bardzo serdecznie.


 3. Dyrekcja przedszkola przy ul. Piotrkowskiej zaprasza w dniu dzisiejszym na dzień otwarty przedszkola i festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na leczenie Małgosi, chorej na nowotwór.


 4. Zapraszamy wszystkie małżeństwa przeżywające trudności, kryzysy, a także osoby które zostały zostawione w związku małżeńskim na spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw Sychar. Będzie ono w sobotę 30 marca o godzinie 18.00 w parafii św. Jadwigi w Leśnicy.


 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 prowadzona przez księdza i o 19.00 z rozważaniami biblijnymi a w niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.


 6. W tym roku nie będzie parafialnych rekolekcji wielkopostnych ale mając na uwadze jak bardzo zmieniła się społeczność proponujemy wam Drodzy wzięcie udziału w misjach. Będą one w czerwcu od 1 do 9 czerwca już teraz zachęcamy by zarezerwować sobie ten czas.


 7. Dla dzieci z naszej szkoły podstawowej nr 95 będą rekolekcje szkolne we czwartek i piątek prowadzone przez księdza Jakuba Barczaka. Prosimy o modlitwę o dobry ich owoc.


 8. Z racji uczestnictwa w ekstremalnej drodze krzyżowej ks. Piotr odwiedzi swoich chorych już w najbliższą sobotę 30 marca. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału wraz z księdzem Piotrem w ekstremalnej drodze krzyżowej. Wyruszy ona z parafii na Pilczycach w piątek 5 kwietnia o godzinie 20.00 by nad ranem dojść do Trzebnicy.


 9. We środę o 17.45 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy a w piątek, przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej, o 17.15 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.


 10. W poniedziałek Krąg biblijny po wieczornej Eucharystii.


 11. We środę wieczorna Msza święta z intencją Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy członków i sympatyków na Mszę i spotkanie formacyjne.


 12. Serdecznie zapraszamy osoby pragnące zaangażować się w organizację tegorocznego festynu parafialnego. Zapraszamy wszystkich, mających jakiekolwiek pomysły odnośnie tego wydarzenia. Spotkanie będzie miało miejsce we środę o 19.30.


 13. Bezpłatne porady prawne będą udzielane we środę od 19.00.


 14. W czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 15. "Gender - zagrożenie czy przesadna obawa" to temat spotkania, na które zaprasza Parafialny oddział Akcji Katolickiej we czwartek, 28 marca, po wieczornej Mszy św.


 16. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o godzinie 10.30.


 17. Ministranci mają spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej.


 18. Wielki Post to szczególny czas modlitwy, postu i zaangażowania na rzecz tych, którzy znajdują się w potrzebie. Zadbajmy zatem, aby wspierać tych, którym życie przyniosło trudności duchowe i materialne. Możemy to także uczynić poprzez przeniesienie artykułów spożywczych i złożenia ich do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.


 19. Od dzisiaj będzie można nabyć świece paschalne Caritas. Warto, aby w każdym domu, na stole świątecznym była świeczka, która symbolizuje Zmartwychwstałego Pana.


 20. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy


 21. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Piotrkowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Przesieckiej.


 22. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Zbigniewa Koszyka. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2019-03-17II Niedziela Wielkiego Postu 1. Druga niedziela Wielkiego Postu, jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami a także przeżywamy ją jako niedzielę hospicyjną. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmującymi się ludźmi dorosłymi, chorymi na raka. Z tej okazji pod kościołem będzie kwesta, z której całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie chorych.


 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 pod przewodnictwem księdza i 19.00 pod przewodnictwem Akcji Katolickiej oraz w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są, jak co roku na kwiaty do Bożego Grobu.


 3. Nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych. W zamian za to w najbliższą sobotę w naszej parafii proponujemy wielkopostny dzień skupienia dla rodzin. O 13.00 Msza święta, po której spotkamy się jedząc ciasto i pijąc herbatę i mając czas na poznanie siebie. O 15.00 konferencja wygłoszona przez Ojca Kazimierza Lubowickiego, profesora i specjalistę w dziedzinie wspólnot małżeńskich. Od godziny 16.15 adoracja z modlitwą różańcową i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy Was Drodzy i prosimy o upieczenie ciast oraz przyniesienie ich do południa w sobotę.


 4. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Eucharystii.


 5. W czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna w środę o 17.45, Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.15.


 6. Z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek, 21 marca, po wieczornej Mszy św. na spotkanie - "Świadectwo świętości życia - Heroiczne Matki".


 7. Spotkanie dla ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej. Schola dziecięca ma próbę w niedzielę o 10.30.


 8. W przyszłą niedzielę z racji czwartej miesiąca udzielony zostanie sakrament chrztu świętego na Mszy o godzinie 13.00.


 9. Obok modlitwy i postu przygotowując się na święta wielkanocne, możemy także ofiarować naszą jałmużnę. Dlatego za tydzień prosimy – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek przed Kościołem, na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w krajach świata. Bóg zapłać za każdą złotówkę.


 10. W tym tygodniu wpominamy: we wtorek uroczystość św. Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Arcybiskupie Józefie Kupnym, Metropolicie Wrocławskim. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 11. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Porębskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie i kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Piotrkowskiej.


 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Urszula Skrzypek, Eryk Ceglarek, Józef Biliński. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2019-03-10I Niedziela Wielkiego Postu 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30 prowadzona przez księdza oraz o godz. 19.00 prowadzona w tym tygodniu przez młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są, jak co roku na kwiaty do Bożego Grobu.


 2. Pamiętajmy także o osobistych umartwieniach, oraz specjalnych postanowieniach na ten czas, które pomogą nam owocnie przeżyć Wielki Post. Przy ołtarzu Bożego miłosierdzia od jutra będzie stać kosz, do którego możemy włożyć różne artykuły spożywcze, jako dar dla Rodzin potrzebujących naszej Parafii.


 3. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 4. We środę nowenna do NMP o 17.45.


 5. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 14 marca, po Mszy świętej wieczornej. Tematem będzie: "Radość życia w Duchu Świętym".


 6. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej. Próba scholki dziecięcej będzie w niedzielę o godzinie 10.30.


 7. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie we czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Koronka do Bożego miłosierdzia o godzinie 17.15 przed Drogą krzyżową.


 8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się 14 niedziela hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmującymi się ludźmi dorosłymi, chorymi na raka. Z tej okazji pod kościołem będzie kwesta, z której całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie chorych.


 9. Za tydzień przeżywać będziemy „Niedzielę „Ad Gentes” jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. „Ad Gentes” to Dzieło Pomocy Komisji Episkopatu Polski, ds. Misji, wspiera ono działalność polskich misjonarzy z tej racji za dwa tygodnie będzie kwesta na działalność misyjną kościoła.


 10. Zapraszamy wszystkich wiernych na uroczystą Eucharystię sprawowaną w intencji naszego Metropolitę Arcybiskupa Józefa Kupnego z racji patronalnego święta. Będzie ona sprawowana w sobotę 16 marca o godzinie 11.00 we katedrze wrocławskiej.


 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Piechowickiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Porębskiej.


 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Krzysztof Wasilewski, Andrzej Stryczyński, Genowefa Koszarska. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2019-03-03VIII Niedziela zwykła 1. Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą, ostatnią niedzielę karnawału. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.


 2. W poniedziałek Krąg biblijny bo wieczornej Eucharystii.


 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa 48 godzinnego. Wystawienie rozpocznie się w poniedziałek o godz. 12.00 i potrwa do wieczornej Mszy świętej. Również we wtorek od 12.00 adoracja. Prosimy grupy modlitewne o poprowadzenie modlitwy i czuwanie w ciszy przed Panem Jezusem o godz. 13.00 – Żywy Różaniec, 16.00 - Apostolat Maryi, 16.30 – Akcja Katolicka, 17.00 Domowy Kościół i młodzież. Niech nasza wspólnotowa modlitwa i chwila zatrzymania przed Panem, będą najlepszą formą przygotowania do czasu Wielkiego Postu.


 4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00. Gorzkie żale za tydzień w niedzielę o godz. 17.00. Na nabożeństwa szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.


 5. We czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy świętej. W piątek przed drogą krzyżową o godzinie 17.15 modlitwa Koronką do Bożego miłosierdzia a z racji środy popielcowej nie będzie nowenny we środę.


 6. 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w czwartek 7 marca po wieczornej Eucharystii. Poświęcone ono będzie pułkownikowi Łukaszowi Cieplińskiemu ps. „pług” zamordowanemu 1 marca 1951 r. w więzieniu UB na Mokotowie.


 7. W piątek Msza święta w intencji członków i sympatyków Koła Radia Maryja. Po Mszy świętej spotkanie.


 8. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta w piątek po wieczornej Eucharystii czyli około 18.30.


 9. Spotkanie dla mężczyzn będzie w piątek o 19.30.


 10. Zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę do Izraela, będzie ona w dniach 7-13 kwietnia. Szczegółowe informacje w zakrystii i na plakatach w gablocie przed kościołem.


 11. Scholka dziecięca będzie mieć próbę w niedzielę o 10.30.


 12. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw naszej Parafii oraz w intencji dzieci jednorocznych. Dzieci, które będą mieć w tym miesiącu 1 rocznicę urodzin zgłaszać można w zakrystii do soboty włącznie.


 13. Zespół Szkół Salezjańskich zaprasza do zapoznania się z ofertą szkół: podstawowej, średniej i branżowej I stopnia oraz na Dni otwarte w tych szkołach. Bliższe informacje na plakatach w gablocie.


 14. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek- św. Kazimierza królewicza, święto, we czwartek- św. Prepetuy i Felicyty. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 15. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Oliwkowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Piechowickiej.


 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Bogdana Mokrzyckiego. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2019-02-24VII niedziela zwykła 1. VII niedziela w ciągu roku. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Pana Jezusa po każdej Mszy świętej. Po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic żywego różańca.


 2. Za tydzień 3 marca po Mszy o 13.00 będzie obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


 3. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 4. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 19.00.


 5. We środę z racji 27 dnia miesiąca na wieczornej Mszy świętej modlimy się w intencji członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego. Po Mszy świętej spotkanie.


 6. W piątek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.


 7. Próba scholki dziecięcej będzie w niedzielę o godzinie 10.20.


 8. W środę nowenna do NMP a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie we czwartek i piątek od 17.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania z racji pierwszego piątku miesiąca.


 9. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Krzysztof w piątek a ks. Piotr w sobotę przed południem.


 10. We czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.


 11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie we czwartek 28 lutego, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Wkład Kościoła Katolickiego w odzyskanie niepodległości Polski" relacja z konferencji zorganizowanej przez  Akcję Katolicką archidiecezjii wrocławskiej i duszpasterstwo Wawrzyny.


 12. Szkoła Podstawowa nr 95 ma zaszczyt zaprosić na dzień otwarty w dniu drugiego marca w godzinach od 10.00 do 12.00 wszystkich rodziców,  którzy planują zapisać swoje dzieci na przyszły rok szkolny do pierwszej klasy lub zerówki.


 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 14. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Olbrachtowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Oliwkowej.


 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Grzegorz Szołdra. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2019-02-17VI Niedziela zwykła 1. Przeżywamy VI niedzielę zwykłą. Witamy w naszej wspólnocie kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego.


 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy wszystkich chętnych młodzież i dorosłych na Krąg Biblijny.


 3. We czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do wieczornej Mszy świętej. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego miłosierdzia o 17.45.


 4. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta w piątek po wieczornej Eucharystii czyli około 18.30.


 5. Scholka dziecięca będzie mieć próbę w niedzielę o 10.20. Zapraszamy wszystkie dziewczynki, szczególnie te w wieku szkoły podstawowej.


 6. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek 18 lutego od godziny 19.00.


 7. Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zaprasza członków i sympatyków na zebranie sprawozdawczo - wyborcze Oddziału we czwartek 21 lutego,  po  wieczornej  Mszy Świętej.


 8. 23 lutego 2019 r. w Hali Orbita odbędzie się spotkanie młodych archidiecezji wrocławskiej "Na Słowo". Zapraszamy zwłaszcza przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem osoby które już zapisały się na listę, w celu ustalenia szczegółów spotkania i odebranie pisemnego formularza zgody na wyjazd i udział w spotkaniu.


 9. Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej informuje o rozpoczęciu przygotowań do bierzmowania dla osób dorosłych. Odbywają się one raz w tygodniu przez okres około 14 tygodni w niedzielę od 10 marca od godz. 18.00. Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu z kancelarią parafialną.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Niebieskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Olbrachtowskiej.


 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Annę Klimowicz. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niej. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…

2019-02-10V Niedziela zwykła 1. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w poniedziałek przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Bóg zapłać za okazaną.


 2. W tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. W czwartek i piątek od 17.00 adoracja z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. 


 3. Spotkanie podsumowujące kolędę dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po wieczornej Eucharystii. 
  4. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 14 lutego, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania:  Cyryl i Metody- Apostołowie Słowian.


 4. Poradnia rodzinna działająca przy naszej parafii zaprasza na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów dla małżonków. Tym razem warsztaty będą miały formę randek małżeńskich, podczas których małżonkowie będą mogli odświeżyć swoją relację, nauczyć się rozmawiać i lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Zajęcia rozpoczną się w środę, 20 lutego o godz. 18.30 w sali domu parafialnego. Na warsztaty obowiązują zapisy. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na plakatach w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.


 5. W poniedziałek, 11 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego, dlatego na Mszę o godzinie 18.00 zapraszamy szczególnie chorych z naszej parafii. Po Mszy będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Udzielenie sakramentu chorych nie ma na celu -jak się nieraz sądzi - wyłącznie przygotowania człowieka na śmierć, lecz również umocnienie go w jego cierpieniach. „Człowiek niebezpiecznie chory potrzebuje szczególnej łaski Bożej, aby pod wpływem lęku nie upadł na duchu i podlegając pokusom nie zachwiał się w wierze. Dlatego Chrystus w sakramencie namaszczenia daje swoim wiernym, dotkniętym choroba, potężną moc i obronę”. „Sakrament ten udziela choremu łaski Ducha Świętego, która pomaga całemu człowiekowi do zbawienia, a mianowicie umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci. Dzięki tej pomocy chory może nie tylko znosić dolegliwości choroby, ale także je przezwyciężać i odzyskać zdrowie, jeżeli to jest pożyteczne dla zbawienia jego duszy. W sakramencie namaszczenia chorych człowiek dostępuje udziału w zbawczej męce i śmierci Chrystusa. Kościół zachęca wszystkich cierpiących, chorych i umierających, aby świadomie łączyli się z męką i śmiercią Chrystusa i w ten sposób przysparzali dobra całemu ludowi Bożemu, przyczyniając się do jego zbawienia. Pomodlimy się w tym dniu także w intencji wszystkich chorych i cierpiących i tych, którzy służą chorym.


 6. Zakończyliśmy Wizytę kolędową w naszej Parafii. Odwiedziliśmy około 60% rodzin. Jako duszpasterze jesteśmy bardzo wdzięczni za każde odwiedziny i otwarte drzwi, zapewniamy o naszym zatroskaniu o dobro wszystkich i naszej żywej pamięci modlitewnej. Składamy również serdeczne podziękowania za złożone ofiary. 


 7. Porady Prawne w środę o godz. 19.00.


 8. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie młodzieży w Hali Orbita w dniu 23 lutego. Zapisy w zakrystii.


 9. Przypominamy że wczoraj na Praczach Odrzańskich rozpoczął się kurs dla narzeczonych. Szczegóły na stronie parafii św. Anny w zakładce sakramenty –małżeństwo.


 10. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek NMP z Lourdes –światowy dzień chorego, w czwartek św. Cyryla i Metodego –Patronów Europy, w piątek bł. Michała Sopoćkę – spowiednika św. Faustyny. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy. 


 11. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Niecałej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Niebieskiej. 

2019-02-03IV Niedziela Zwykła 1. Pierwsza niedziela miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy św. o godz. 8.30.


 2. Najbliższy Dekanalny Kurs Przedmałżeński seria katechez i konferencji dla narzeczonych rozpocznie się w sobotę, 9.lutego2019 Mszą świętą o godz. 18.00 w kościele św. Anny we Wrocławiu - Praczach Odrzańskich. Zapraszamy zainteresowane osoby.


 3. 23 lutego we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się spotkanie, którego adresatami są młodzież 7 i 8 klas szkoły podstawowej, 3 klas gimnazjum, uczniowie szkół ponadpodstawowych. W programie wydarzenia: m.in. integracja prowadzona przez grupę Freak Frak, konferencja ks. Mirosława Malińskiego – “Maliny”, spotkanie w małych grupach, okazja do spowiedzi, adoracja, Eucharystia. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu zwłaszcza przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy na to wydarzenia dokonujemy w zakrystii po Mszach świętych.


 4. W tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciszy we czwartek i piątek od 17.00. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Eucharystii.


 5. W poniedziałek po porannej Mszy zapraszamy do pomocy w rozbieraniu dekoracji świątecznych.


 6. Plan Wizyty Duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

  1. 4 lutego, poniedziałek:
   od 16.00 : nowy blok Arbuzowa 10 oraz bramy 13, 13a,13b,13c,15, 15a
  2. 5 lutego, wtorek:
   od 16.00: Arbuzowa 17,19, 19a, 19b następnie nowe bloki: Arbuzowa 12 Kokosowa 19, 21
  3. Środa, 6 lutego:
   od 16.00 ul. Biała oraz odwiedziny duszpasterskie na zaproszenie, rodziny u których księża nie byli w pierwszym terminie

 7. Bezpłatne porady prawne we środę od 19.00.


 8. Akacja Katolicka zaprasza we czwartek 7 lutego na spotkanie formacyjne, po wieczornej Mszy świętej. Temat spotkania: „Miłość w prawdzie owocem Ducha Świętego”.


 9. W piątek wieczorna Msza święta z intencją Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy członków i sympatyków.


 10. W przyszłym tygodniu na Mszy o 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu świętego z racji drugiej niedzieli miesiąca. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych na katechezę przedchrzcielną. Będzie ona w sobotę po wieczornej Eucharystii a wygłoszona zostanie dla tych osób których dzieci otrzymają chrzest w miesiącu lutym zarówno w drugą jak czwartą niedzielę.


 11. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: wtorek-św. Agatę, we środę-Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Miłkowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Niecałej.


 13. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wojciech Burdka. Pomódlmy się o chwałę nieba dla niego: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

2019-01-27III Niedziela Zwykła 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 13.00 usłyszymy kolędy w wykonaniu chóru, pod przewodnictwem Pana Romana.


 2. Msze św. w tym tygodniu rano o godz. 8.00 w poniedziałek, wtorek i czwartek, we środę Msza św. rano o 8.00 i wieczorem o 18.00 poprzedzona nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. W piątek adoracja Pana Jezusa w ciszy oraz sakrament spowiedzi świętej od godziny 16.00 do wieczornej Eucharystii.


 3. W sobotę 2 lutego Msze święte o 9.00, 16.30 i 18.00 będziemy w tym dniu przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.


 4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością.


 5. Plan wizyty duszpasterskiej, wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej a brzmi on następująco:

  1. 27 stycznia, niedziela:
   od godziny 15.30: nowe ulice naszego osiedla Stoszowska i Uciechowska i nowe bloki Kokosowa 15,17
   od godziny 17.00: Stabłowicka bloki: 87,87a
   od godziny 19.00: Kosmonautów
  2. 28 stycznia , poniedziałek:
   od godziny 15:30 - Oliwkowa
   od 17.00: Wojanowska 64, 66
  3. 29 stycznia, wtorek:
   od godziny 15:30 - Przesiecka kapłani zaczynają od początku i końca ulicy
   od 18: Arbuzowa 11, 11a
   od 18: Daktylowa 10,12,14
   od 17.00: Wojanowska 68, 70, 72
  4. 30 stycznia, środa:
   15.30 Źródlana od początku i końca ulicy a po jej przejściu
   od około 18: Kokosowa 1, 3
  5. 31 stycznia, czwartek:
   15.30 Daktylowa 1, 3, 5 i Arbuzowa 21
   Od 17.00: Wojanowska 74,76
  6. 1 lutego, piątek:
   od 17:00 odwiedziny duszpasterskie na zaproszenie, rodziny u których księża nie byli w pierwszym terminie.
  7. 4 lutego, poniedziałek:
   od 18.30 : nowy blok Arbuzowa 10 oraz bramy 13, 13a,13b,13c,15, 15a
  8. 5 lutego, wtorek:
   od 17: Arbuzowa 17,19, 19a, 19b następnie nowe bloki: Arbuzowa 12 Kokosowa 19, 21
  9. Środa 6 lutego:
   od 17.00 ul. Biała oraz odwiedziny duszpasterskie na zaproszenie, rodziny u których księża nie byli w pierwszym terminie

 6. 1 lutego w piątek oraz 6 lutego we środę będzie dzień kolędy na życzenie. Księża odwiedzą te domy, które z różnych przyczyn nie zostały odwiedzone w podanym terminie. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach świętych.


 7. Odwiedziny chorych z racji nowego miesiąca: ks. Proboszcz i ks. Krzysztof w piątek, ks. Piotr w sobotę 2 lutego przed południem.


 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja a zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o 8.30.


 9. Bezpłatne porady będą udzielane we środę o 19.00.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Lazurowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Miłkowskiej.

2019-01-20II Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku.


 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe grupy modlitewne naszej parafii- Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Krąg biblijny i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Początek spotkania godz. 16.00.


 3. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

  1. 20 stycznia, Niedziela:
   od godziny 15: Daktylowa 9,7,11
  2. 21 stycznia, poniedziałek:
   od godziny 15:30 - Amarantowa, Beżowa, Seledynowa, Niebieska,Granatowa
   od godziny 15.30- Ciechocińska,Sobieszowska, Iwonicka
   od godziny 17:00 - Wojanowska 50,52
  3. 22 stycznia, wtorek:
   od godziny 15:30 - Jeleniogórska nieparzysta pierwszy ksiądz od początku drugi od numeru 29 wzwyż trzeci od końca ulicy.
   od godziny 17:00- Rodzynkowa 1,3,5
   od 17.00: Rodzynkowa 12,14
   od godziny 17:00 - Wojanowska 54,56
  4. 23 stycznia, środa:
   od godziny 15:30 -Jeleniogórska parzysta. Pierwszy ksiądz od początku drugi od numeru 56 wzwyż trzeci od końca ulicy.
   około 18:00: Rodzynkowa 2,4,6,8, 10
   około 17: Arbuzowa 3 i nowy blok Arbuzowa 8
  5. 24 stycznia, czwartek:
   od godziny 15:30 - Ananasowa, Cytrynowa, Pomarańczowa, Mandarynkowa
   od godziny 15:30 – Kruszcowa od końca ulicy, Bieszczadzka, Pienińska
   od około 18.00: Arbuzowa 23,25,27,29
   od godziny 17:00 - Wojanowska 58
  6. 25 stycznia, piątek:
   od godziny 15.30: Stabłowicka strona nieparzysta z wyjątkiem bloków 87 i 87a. Jeden ksiądz od początku drugi od końca ulicy.
   od godziny 19: Kokosowa 5,7
   od godziny 17:00 - Wojanowska 60, 62
  7. 26 stycznia, sobota:
   od godziny 12:00 – Błękitna, Skałeczna, Jesiennicka,
   od godziny 12:00 - Głuszycka. Przechodnia, Perłowa, Tatrzańska
   od godziny 12:00- Stabłowicka strona parzysta
   od 17: Wojanowska 78,80,82,84
  8. 27 stycznia, niedziela:
   od godziny 15.30: nowe ulice naszego osiedla Stoszowska i Uciechowska i nowe bloki Kokosowa 15,17
   od godziny 17.00: Stabłowicka bloki: 87,87a
   od godziny 19.00: Kosmonautów

  Kolejne ulice zostaną podane w przyszłym tygodniu. 1 lutego będzie dzień wizyty na zaproszenie do rodzin, w których księża z różnych przyczyn nie byli w podanym terminie. Prosimy o podawanie adresów na kolędę w dodatkowym terminie w zakrystii po Mszy świętej. 4. W tym tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00, z wyjątkiem środy i soboty, w te dni Eucharystia rano o 8.00 i wieczorem o 18.00. W środę o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej i w środę po Mszy św. wieczornej.


 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza  we czwartek 24 stycznia o godzinie 18.30 na spotkanie poświęcone wydarzeniom minionego 2018 roku - ważnych dla nas osobiście,  dla naszej wspólnoty parafialnej, ojczyzny.


 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 7. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Kruszcowej i Kosmonautów za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Lazurowej.


 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Regina Okapa i Walenty Wąsik. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

2019-01-13Niedziela Chrztu Pańskiego 1. Przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Od dzisiaj liturgia Słowa będzie kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.


 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholę oraz Krąg biblijny dla młodzieży na spotkanie opłatkowe. Natomiast za tydzień 20 stycznia na spotkanie opłatkowe. zapraszamy grupy modlitewne naszej parafii- Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz osoby przychodzące na Krąg biblijny.


 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza  we czwartek 17 stycznia o godzinie 18.30 na spotkanie z kolędami zesłańców, uwięzionych i wyklętych (zapis koncertu z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej).


 4. Bezpłatne porady prawne będą we środę od godziny 19.00.


 5. Dziękujemy wszystkim Parafianom za tak liczną obecność w Orszaku Trzech Króli i za stworzenie wspaniałego klimatu modlitwy i radości z bycia razem. To był rekordowy Orszak, pod względem ilości osób tworzących go jak również zebranej kwoty. Zebrano w sumie ponad 20 tysięcy zł. Szczególnie chcemy podziękować tym, którzy się zaangażowali w przygotowanie tego wydarzenia. Szczególne podziękowania dla osób, które upiekły ciasta. Raz jeszcze dziękujemy za każde okazane dobro. Zdjęcia z orszaku można oglądać na naszej stronie internetowej oraz na stronie internetowej gościa niedzielnego.


 6. W tym tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00, z wyjątkiem środy i soboty, w te dni Eucharystia rano o 8.00 i wieczorem o 18.00. W środę o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej i w środę po wieczornej Mszy św.


 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 8. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Jeżowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Kruszcowej i Kosmonautów.


 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Mieczysława Urbańskiego, Piotra Pyrzyka . Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich: Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…


 10. Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

  1. Poniedziałek 14 stycznia:
   15.30 Piotrkowska kapłani zaczną od początku i końca ulicy po skończeniu tej ulicy
   około 18.00 Olbrachtowska 22,24,26,28
   17:00 Wojanowska 32,34
  2. Wtorek 15 stycznia:
   15:30 Śnieżna od początku , drugi ksiądz śnieżna od numeru 26 wzwyż, trzeci ksiądz zacznie tę ulicę od końca następnie około 18.30 Olbrachtowska 30, 32,34,36,38
   17:00 Wojanowska 36, 38
  3. Środa 16 stycznia:
   15:30 Żółta od początku, drugi ksiądz Żółta od numeru 23 wzwyż, trzeci ksiądz zacznie od końca ulicy.
   od 18:00 ul. Będkowska, Jaźwińska, Strzeblowska, Sulistrowska
   od 18:00 ul. Olbrachtowska domki i numery 40,42,44, 46,48
  4. Czwartek 17 stycznia:
   15:30 Niecała
   15:30 Samotna jeden ksiądz od początku drugi od końca ulicy
   od około 17:00 Stabłowicka: 98,100,102,104,106,108, 110
   od 17:00 Wojanowska 40, 42, 44
  5. Piątek 18 stycznia:
   15.30 Szara od początku ulicy. Drugi ksiądz ul. Złota od końca ulicy a następnie Szara od końca.
   około 18:00 Stabłowicka bloki: 77,79,81,83,85,
   od godziny 19.00 Stabłowicka 77a i 79a
   od 17:00 Wojanowska 46,48
  6. Sobota 19 stycznia:
   od godziny 12:00 - Arachidowa następnie po przejściu tej ulicy około godziny 14:00 - Kokosowa wszystkie domy jednorodzinne i szeregowe
   od 15.00 Kokosowa bloki 9, 11 i 13
   drugi ksiądz: od godziny 12:00 - Arbuzowa 4,5, 7,7a,9,9a
  7. Niedziela 20 stycznia:
   od 15.00 Daktylowa 7,9,11
2019-01-07Uroczystość Objawienia Pańskiego 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego zarazem jest to pierwsza niedziela miesiąca. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas wszystkich Mszy św. Jako wspólnota parafialna po Mszy św. o godz. 11.30, około godz. 12.30 zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie razem z parafią św. Jadwigi w Leśnicy i NMP Różańcowej w Złotnikach oddamy cześć Dzieciątku Jezus na stadionie przy ul. Kosmonautów. Ubierzmy się na orszak w garderobę zawierającą kolor czerwony.


 2. Za tydzień, 13 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa.


 3. Za tydzień 13 stycznia na godz. 16.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholę dziecięcą i młodzieżową oraz młodzież na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie. Natomiast za dwa tygodnie 20 stycznia na spotkanie opłatkowe zapraszamy grupy modlitewne naszej parafii- Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz osoby przychodzące na Krąg biblijny.


 4. Kancelaria parafialna czynna po Mszy św. porannej we wtorek, czwartek i piątek, oraz w środę po wieczornej Mszy św.


 5. Za tydzień w niedzielę na Mszy o godzinie 13.00 będzie udzielony sakrament chrztu świętego. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczornej Eucharystii.


 6. Bezpłatne porady prawne będą we środę od godziny 19.00.


 7. W naszej parafii działa poradnia rodzinna, współfinansowana ze środków gminy Wrocław. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych konsultacji doradcy rodzinnego w czwartki od 17.00 do 20.00 oraz psychologa w poniedziałki od 18.00 do 19.00 i we wtorki od 18.30 do 20.30. Dodatkowo poradnia zaprasza na warsztaty dla małżonków i rodziców. Szczegółowe informacje o ofercie poradni znajdą Państwo na plakatach w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.


 8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.
  Plan kolędy na nadchodzący tydzień:poniedziałek 7 stycznia:
  1. poniedziałek 7 stycznia:
   od godziny 15.30 - Wełniana od początku ulicy
   od godziny 15.30- Wełniana od numeru 51 wzwyż
   od około godziny 18:30 - Dziarska a następnie ul. Lubawska
   od godziny 17.00 - Wojanowska 12,14,16
  2. wtorek 8 stycznia:
   od godziny 15.30 - Boguszowska od początku ulicy numery parzyste
   od godziny 15.30- Boguszowska od początku ulicy numery nieparzyste
   od godziny 15.30 - Cieplicka
   od godziny 17.00 – Wojanowska 18,20,22
  3. środa 9 stycznia:
   od godziny 15.30 - Starogajowa od początku ulicy numery parzyste
   od godziny 15.30 – Starogajowa od początku ulicy numery nieparzyste
   od godziny 15.30- Starogajowa od końca ulicy numery parzyste i nieparzyste
   następnie od około godz. 18:00 po skończeniu ul.Starogajowej – ul.Olbrachtowska 2,4,6,8
  4. czwartek 10 stycznia:
   od godziny 15.30 – Hoża od początku ulicy
   od godziny 15.30 – Hoża od końca ulicy
   od godziny 17.00 - Wojanowska 24,26
   od około 18.00- Olbrachtowska 10,12,14
  5. piątek 11 stycznia:
   od godziny 15.30- Zielona od początku ulicy
   od godziny 15.30- Zielona od numeru 22 wzwyż
   od godziny 15.30- Zielona od końca ulicy
   następnie po przejściu tej ulicy od około godziny 18.00- Olbrachtowska: 16,16a,18,20
   od godziny 17.00: Wojanowska 28,30
  6. sobota 12 stycznia:
   od godziny 12:00 - Porębska kapłani zaczną od początku i końca ulicy
   następnie około 18:30 - osiedle „małe stabłowice” i potem ulica Figowa.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Jeleniogórskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Jeżowskiej.


 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Jerzy Jakubczyk, Zofia Hartwich, Józefa Wąsowska. Pomódlmy się o chwałę nieba dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

2018-12-30II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 1. Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim przeżywana jest w Kościele jako Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Prosimy szczególnie w modlitwach za nasze rodziny, w których małżonkowie mają szansę dzisiaj odnowić swoje przyrzeczenia ślubne. Obejmijmy modlitwą również wszystkie związki niesakramentalne by na wzór Świętej Rodziny nie brakowało w nich miłości i zgody.


 2. W poniedziałek wspomnienie papieża Sylwestra. Msza święta dziękczynna za miniony rok odprawiona będzie o godzinie 18.00. We wtorek świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2019 roku. Msze w tym dniu jak w każdą niedzielę.


 3. W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła podczas wszystkich Mszy św. Jako wspólnota parafialna po Mszy św. o godz. 11.30, około godz. 12.30 zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli. Razem z parafią św. Jadwigi w Leśnicy i NMP Różańcowej w Złotnikach oddamy cześć Dzieciątku Jezus na stadionie przy ul. Kosmonautów. W uroczystość Trzech Króli przed kościołem będzie zbiórka na rzecz dzieci w Jaszkotlu. Nasze ofiary będą przekazane na sprzęt rehabilitacyjny. Jest to także nasz dar, jaki złożymy w czasie trwania Orszaku. Bardzo prosimy o upieczenie ciast na uroczystość Trzech króli. Wzorem ubiegłego roku przynosimy je 6 stycznia po pierwszej Mszy świętej do salki katechetycznej. Ciasta niech będą w podpisanych blachach albo najlepiej w kartonowych opakowaniach.


 4. Ksiądz Proboszcz oraz ks. Krzysztof odwiedzą swoich chorych w piątek przed południem. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od 16.00-18.00 z adoracją Pana Jezusa oraz Mszą wieczorną o 18.00.


 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca z tej racji po pierwszej Mszy świętej zmiana tajemnic żywego różańca.


 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we środę i w piątek po wieczornej Mszy świętej.


 7. We środę w stycznia bezpłatne porady prawne od godziny 19.00.


 8. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.
  Plan kolędy na nadchodzący tydzień:
  1. środa 2 stycznia: od godziny 15:30 - Lazurowa
   od godziny 15:30 - Jagniątkowska i Mysłakowicka
  2. czwartek 3 stycznia: od godziny 15:30 - Jeżowska
   od godziny 15:30 – Miłkowska
   od godziny 17- Wojanowska 2,4
  3. piątek 4 stycznia:od godziny 15:30 - Drogosławicka
   od godziny 15:30 – Piechowicka
  4. sobota 5 stycznia: Świeża numery Parzyste następnie ul. Jędrzejowska, ul,Przemiłowska i Krzyżowska kapłani rozpoczynają od początku i końca.
   Następnie około 17.00 ul. Wojanowska 6 następnie 8 i 10.

 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w wtorek- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi we środę-św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Jagniątkowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Jeleniogórskiej.


 11. W tym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafii Adam Kuźma. Pomódlmy się o radość życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

2018-12-23IV Niedziela Adwentu 1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę Adwentu. W naszym kraju jest to również dzień żałoby narodowej. Pamiętamy o ofiarach, które straciły życie w kopalni w Czechach i łączymy się w bólu z rodzinami i krewnymi tych osób.


 2. W poniedziałek po północy kończy się czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. W naszej wspólnocie parafialnej zgodnie z tradycją Kościoła zapraszamy na godzinę 24.00.


 3. W poniedziałek także zasiądziemy do wigilijnego stołu. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwości i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.


 4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy strojeniu kościoła na święta Bożego Narodzenia począwszy od panów, którzy przywieźli choinki skończywszy na dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy stroili naszą świątynię. Zdjęcia ze wspólnej pracy przy strojeniu choinek są na stronie facebookowej: duszpasterstwo stablowice.


 5. W dniach świątecznych 25 i 26 grudnia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.


 6. Od czwartku rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską (kolędę) w naszej parafii.
  Plan Kolędy:

  1. czwartek 27 XII od 15.30 - ul. Górecka strona parzysta (kapłani rozpoczynają od początku i końca ulicy)

  2. piątek 28 XII od 15.30 - ul. Górecka strona nieparzysta (kapłani rozpoczynają od początku i końca ulicy)

  3. sobota 29 XII od godziny 12:00 - Świeża numery nieparzyste


  W związku z wizytą kolędową Msze św. w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00, z wyjątkiem: środy, wtedy będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 i Msza św. wieczorna oraz w soboty Msze święte o godzinie 8.00 i 18.00 Na czas wizyty kolędowej kancelaria parafialna po Mszach świętych porannych i w środę po Mszy świętej wieczornej. 7. W drugi dzień Świat Bożego Narodzenia naszymi ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.


 8. Wrocławska Caritas prosi o podzielenie się wypiekami z najuboższymi w ramach akcji : „Upiecz Dobro na święta”. Pokrojone ciasta można dostarczyć na wrocławski Rynek w dniu wigilii, 24 grudnia od samego rana do godziny 11.00.


 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Iwonickiej i Sobieszowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Jagniątkowskiej.


 11. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla zmarłych w katastrofie górniczej: Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-12-16III Niedziela Adwentu 1. Dzisiaj trzecia niedziela adwentu. Zapraszamy codziennie - od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.00 a w sobotę na godzinę 8.00. na Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie- Roraty. Przychodźmy z lampionami do naszej świątyni.


 2. Jeżeli ktoś nie skorzystał jeszcze z sakramentu spowiedzi zapraszamy codziennie na pół godziny przed Mszą świętą, a więc o 7.30 oraz o 17.30. Dodatkowo spowiedź we czwartek i piątek od godziny 17.00. Wtedy będzie też adoracja Pana Jezusa w ciszy. W tym tygodniu w sąsiednich parafiach są również spowiedzi z racji rekolekcji gdzie spowiadać będzie większa liczba księży: we wtorek w Jerzmanowie i Kuźnikach od 16-18, w środę w Żernikach od 17-20, w sobotę w Leśnicy od 16-18. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby z czystym sercem witać Jezusa przychodzącego na świat. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.


 3. W piątek po wieczornej Mszy św. ubieranie choinek na święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnej pracy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i Liturgiczną Służbę Ołtarza w ramach zbiórki ministrantów.


 4. W poniedziałek krąg biblijny po wieczornej Eucharystii. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek koronka do Bożego miłosierdzia o 17.45.


 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie we czwartek 20 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Boże Narodzenie w kulturze i sztuce"


 6. Ks. Piotr odwiedzi swoich chorych w sobotę 22 grudnia przed południem.


 7. Do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny. Staropolskim zwyczajem wigilijnym jest położenie siana na stół wigilijny, jako symbol żłobu, w którym złożony został Jezus po narodzeniu. Ministranci z naszej parafii przygotowali zestawy z siankiem do położenia na stół wigilijny. Rozprowadzane są one przy wyjściu z Kościoła. Ofiara, którą przy tej okazji możemy złożyć jest w całości przeznaczona na działalność ministrantów.


 8. Obok ołtarza w koszu leżą opłatki pobłogosławione w pierwszą niedzielę adwentu. Możemy po Mszy świętej zabrać je ze sobą do domu. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.


 9. W wyniku pożaru 28 listopada państwo Ilona i Piotr z Wilkszyna stracili dom i cały swój majątek. Akcja Katolicka z Wilkszyna organizuje pomoc dla nich. Wszelkie bliższe informacje podane są w gablocie przy kościele. Jest to okazja by pomóc osobom potrzebującym.


 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 11. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Hożej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Sobieszowskiej i Iwonickiej.


 12. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Bożena Olszewska. Pomódlmy się o radość nieba dla niej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

2018-12-09II Niedziela Adwentu 1. Druga niedziela Adwentu jest to również Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszy świętej można wesprzeć swoimi ofiarami wspólnoty kościołów.


 2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Ćwiczenia duchowe prowadzi, ksiądz Kacper Radzki, Rektor Wrocławskiego Seminarium Duchownego. Witamy księdza bardzo serdecznie i życzymy wielu łask Bożych na ten święty czas. Na zakończenie rekolekcji, we środę, będzie zbierana taca, jako nasze podziękowanie dla Księdza Rekolekcjonisty. Okażmy w ten sposób swoją wdzięczność. Plan rekolekcji jest podany na ulotkach położonych pod chórem. Szczególnie zachęcamy by we wtorek w dzień spowiedzi świętej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.


 3. W czasie rekolekcji a więc w poniedziałek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna oraz nie będzie kręgu biblijnego.


 4. W piątek zbiórka dla ministrantów po Mszy świętej wieczornej.


 5. Za tydzień na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, a także dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje pierwsze urodziny, prosimy o zgłoszenie tych dzieci do soboty włącznie.


 6. W zeszłą niedzielę pobłogosławiliśmy opłatki. Są one do odebrania z kosza przy bocznym ołtarzu. Po odbiór opłatków zapraszamy młodzież i dorosłych. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Do nabycia są także świece Caritas na stół wigilijny. Prosimy również o odbiór w zakrystii zarezerwowanych wcześniej biletów na koncert „Betlejem Wrocławskie”.


 7. Zarząd Osiedla Leśnica zaprasza osoby starsze, samotne i potrzebujące na III Wigilię leśnicką. Będzie ona w niedzielę 16 grudnia w godzinach od 14.00-17.00 w Centrum Kultury Zamek. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, prosimy o przekazanie tej informacji jeśli znamy osoby potrzebujące.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we środę- NMP z Guadelupe,we czwartek- św. Łucję, w piątek – św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Góreckiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Hożej.

2018-12-02I Niedziela Adwentu 1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny i Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Niech nam towarzyszy religijne skupienie, medytacja, pokuta, modlitwa, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw. Niech będzie to czas pogłębiana naszej wiary.


 2. W naszej parafii dzisiaj jest niedziela odpustu ku czci św. Andrzeja Apostoła. Podczas sumy odpustowej o 13.00 modlić będziemy się w intencji wszystkich parafian. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 3. Ks. Proboszcz oraz Ks. Krzysztof odwiedzą chorych w piątek przed południem.


 4. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Ćwiczenia duchowe poprowadzi Rektor naszego Seminarium Duchownego we Wrocławiu ksiądz Kacper Radzki,. Plan rekolekcji jest podany na ulotkach położonych pod chórem oraz wywieszony w gablocie.


 5. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. Roratnia, którą będziemy celebrować od poniedziałku o godzinie 18.00. Szczególnie na tę Mszę zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej. Prosimy o przychodzenie z lampionami.


 6. W piątek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów starszych i młodszych. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w piątkową uroczystość przyjęcia kandydatów do grona ministrantów. Szczególnie dziękujemy rodzicom za obecność w tym dniu z ich synami i za przygotowany poczęstunek po Mszy świętej.


 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy świętej wieczornej do godz. 20 oraz czwartek i piątek od 17.00. Krąg biblijny dla wszystkich chętnych w poniedziałek po Mszy wieczornej.


 8. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek po wieczornej Eucharystii Temat spotkania: Duch Święty udoskonala miłość przez dar mądrości.


 9. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu nasza wspólnota parafialna włączy się w wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu, adoracja potrwa od godz. 12.00 do wieczornej Eucharystii. W tym dniu przeżywać będziemy także Godzinę Łaski. Maryja powiedziała objawiając się w 8 grudnia 1947 roku we Włoszech:
  Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
  Zapraszamy do znalezienia chwili czasu na bycie przed Chrystusem. Na adoracje zapraszamy: od godziny 12 do 13 GODZINA ŁASKI-modlitwa w ciszy. 13-15 Róże Różańcowe,15-16 Apostolat Maryjny, koło przyjaciół Radia Maryja, 16-17Akcja Katolicka i Domowy Kościół a od 17-18 godziny dzieci i młodzież przygotowująca się do bierzmowania. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.


 10. Do nabycia przy wyjściu ze świątyni są świece Caritas na stół wigilijny. Dzisiaj po Mszach świętych błogosławimy opłatki, które weźmiemy następnie ze sobą do naszych domów na wieczerzę wigilijną. Po odbiór opłatków zapraszamy młodzież i dorosłych. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Opłatek nie będzie roznoszony po domach jak miało to miejsce w poprzednich latach.


 11. Do odebrania w zakrystii są bilety na koncert Betlejem Wrocławskie dla osób które wcześniej zapisały się na listę rezerwacji.


 12. Za tydzień obchodzony w Kościele w Polsce już po raz dziewiętnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary do puszek.


 13. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 13.00 będzie udzielony sakrament Chrztu świętego. W związku z tym w sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie Katecheza chrzcielna. Zapraszamy na nią rodziców i chrzestnych wszystkich dzieci chrzczonych w grudniu zarówno w drugą jak czwartą niedzielę miesiąca.


 14. We środę bezpłatne porady prawne od godziny 19.00.


 15. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we czwartek- św. Mikołaja; we piątek-św. Ambrożego; w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 16. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy głuszyckiej i Przechodniej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Góreckiej.


 17. Z naszej wspólnoty w tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: Kaję Kalitę, Jacka Kurowskiego. Pomódlmy się o życie wieczne dla nich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

2018-11-25XXXIV niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Dzisiejsza niedziela to jak było zapowiadane święto Akcji Katolickiej. Nasz parafialny oddział przygotował w związku z tym wystawę, o tym jak powstawała ta formacja w naszej parafii jak również jak znakomici ludzie, często już ogłoszeni świętymi tworzyli Akcję Katolicką. Wystawa do zobaczenia pod chórem. Witamy w naszej wspólnocie kleryków z naszego Seminarium Duchownego Dawida, Marcina i Łukasza. Alumni przyjechali do nas z czasopismem Vox Nostra. Można je otrzymać po Mszach świętych.


 2. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii będzie przeniesiona z piątku uroczystość odpustowa ku czci świętego Andrzeja patrona naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy zwłaszcza na uroczystą Mszę Odpustową o godzinie 13.00. Będą w niej z nami modlić się i przewodniczyć jej byli księża wikariusze naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.


 3. W piątek w święto św. Andrzeja Apostoła 22 chłopców z naszej parafii, którzy przez kilka miesięcy przygotowywali się do wstąpienia w grono ministrantów, otrzyma na Mszy świętej o godzinie 18.00 w sposób uroczysty strój ministranta. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie rodziców i rodzeństwo tych młodych, którzy zasilą szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. W tym dniu w piątek 30 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.


 4. Spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministrantów we czwartek po Mszy świętej wieczornej. Wtedy będzie także próba generalna przed uroczystością piątkową i niedzielną Mszą odpustową. Obecność wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórce obowiązkowa.


 5. W przyszłą niedzielę zaczyna się okres adwentu, radosnego oczekiwania na święta Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje adwentowe będą w dniach od 9 do 12grudnia. Ich plan podany jest na ulotkach. Zarezerwujmy sobie już teraz te 4 grudniowe dni by w szczególny sposób poświęcić je na zastanowienie się nad własnym życiem. Ogarnijmy modlitwą ks. Kacpra Radzkiego, który będzie prowadził nauki.


 6. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo opłatków, który następnie weźmiemy do swoich domów. Podobnie do poprzednich lat opłatek nie będzie roznoszony po domach.


 7. Zapraszamy na krąg biblijny w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej . W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. We wtorek adoracja po Mszy świętej do 20.00 a w czwartek i piątek od godziny 17.00 adoracja Pana Jezusa w ciszy.


 8. Wszystkich członków i sympatyków Apostolatu Maryi zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godzinie 18.00. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że każdy z nas może dołączyć do tej formacji modlitewnej. Znakomitą okazją do tego będzie rocznica objawień Maryi z 27 listopada 1830 roku. Maryja pokazała w tym dniu św. Katarzynie Laboure wzór medalika, który ze względu na liczne i wyjątkowe cuda, jakie Niepokalana przez niego zdziałała, zaczęto nazywać go powszechnie Cudownym Medalikiem. We wtorek będzie można i w naszej parafii otrzymać taki medalik na spotkaniu Apostolatu Maryjnego, zapoznać się, pogłębić i zaprzyjaźnić w modlitwą do Matki Bożej. Zapraszamy jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkie osoby zainteresowane tym tematem.


 9. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają we czwartek 29 listopada, po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie w "andrzejkowym nastroju"


 10. W tym tygodniu będzie pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Z tej racji ks. Piotr w sobotę przed południem odwiedzi swoich chorych. Zmiana tajemnic różańca świętego w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8.30 a po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie.


 11. Zapraszamy do włączenia się do akcji: „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych, książek, gier dla dzieci dla dzieci przewlekle chorych z naszego szpitala stabłowickiego a także w pozostałych wszystkich szpitalach wrocławskich. Prosimy przynosić dary do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Akcja trwa do środy włącznie.


 12. Zapraszamy na tradycyjny koncert Betlejem Wrocławskie. Pięknie wyśpiewane i zagrane kolędy polskie i zagraniczne przez znanych artystów można będzie wysłuchać 29 grudnia w sobotę o godzinie 18.00 w Hali Orbita. Do ostatniej Mszy niedzielnej można zapisywać się i rezerwować bilety na to wydarzenie. Mogą one stać się wartościowym prezentem pod choinkę albo na Mikołaja.


 13. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji: zmarłych budowniczych naszej świątyni, wszystkich wspierających jej budowę modlitwą i ofiarami oraz w intencji parafian zmarłych od zeszłorocznej uroczystości Wszystkich świętych a także w intencji osób wymienianych w tegorocznych wypominkach. Będzie ona odprawiona w czwartek 29 listopada o 18.00.


 14. Bezpłatne porady prawne będą udzielane we środę od godziny 19.00.


 15. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w piątek-Święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 16. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Daktylowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Głuszyckiej i Przechodniej.


 17. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marta Maj. Prośmy o życie wiecznej dla niej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

2018-11-18XXXIII Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła, którą obchodzić będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i ministrantów.


 2. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o 13.00 będzie udzielony sakrament chrztu świętego.


 3. Zapraszamy na Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 4. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie we czwartek 22 listopada, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Akcja Katolicka - jej założyciele i działacze"


 5. Zbiórka ministrantów wyjątkowo w tym tygodniu we czwartek o 18.30. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów. W przyszłą niedzielę nie będzie próby scholki dziecięcej i jej śpiewu na Mszy o 11.30.


 6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 17.45. Adoracja Pana Jezusa we wtorek po Mszy świętej do 20.00 a w czwartek i piątek od 17.00.


 7. Odpust parafialny w tym roku będzie w niedzielę 2 grudnia. Zapraszamy już dzisiaj zwłaszcza na uroczystą Mszę świętą odpustową w tym dniu o godzinie 13.00.


 8. Od 2 grudnia będzie można zaopatrzyć się w opłatek na stół wigilijny. Zachęcamy aby wtedy brać opłatek, który będzie pobłogosławiony po Mszach świętych i do wzięcia z kosza obok ołtarza. Podobnie jak w zeszłych latach opłatek nie będzie roznoszony po domach.


 9. Wzorem roku ubiegłego zapraszamy do włączenia się do akcji: „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Polega ona na zbiórce przyborów szkolnych, książek, gier dla dzieci dla dzieci przewlekle chorych z naszego szpitala stabłowickiego a także w pozostałych wszystkich szpitalach wrocławskich. Prosimy przynosić dary do kosza ustawionego obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Akcja trwa do 28 listopada.


 10. Zapraszamy na tradycyjny koncert Betlejem Wrocławskie. Pięknie wyśpiewane i zagrane kolędy polskie i zagraniczne przez znanych artystów można będzie wysłuchać 29 grudnia w sobotę o godzinie 18.00 w Hali Orbita. Od dzisiaj w zakrystii można zapisywać się i rezerwować bilety na to wydarzenie. Mogą one stać się wartościowym prezentem pod choinkę albo na Mikołaja.


 11. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: we wtorek- św. Rafała Kalinowskiego; we środę- Ofiarowanie NMP; we czwartek – św. Cecylię- patronkę muzyki kościelnej i organistów; w sobotę- św. męczenników Andrzeja Dung -Lac i towarzyszy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Ciechocińskiej i Drogosławickiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Daktylowej.


 13. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Danek. Pomódlmy się o łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

2018-11-11XXXII Niedziela Zwykła- 1. Za tydzień na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, a także dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje pierwsze urodziny. Prosimy o podanie imion i nazwisk tych dzieci do soboty włącznie do zakrystii.


 2. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich bierzmowanych w piątek o 19.00. Obecność na obowiązkowa.


 3. Zapraszamy na adorację Pana Jezusa we wtorek po Mszy świętej wieczornej do 20.00 oraz we czwartek i piątek od 17.00.


 4. Spotkanie formacyjne ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy świętej wieczornej.


 5. W piątek również kolejne spotkanie dla wszystkich mężczyzn pragnących pogłębić swoją duchowość oraz w męskim gronie podjąć odważne rozmowy na temat wiary i ojcostwa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn od godziny 19.30.


 6. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o 10.30. Schola ćwiczy we wtorek od 19.00.


 7. We wtorek porady prawne od godziny 19.00.


 8. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 15 listopada, po wieczornej Mszy "Mężne wyznawanie wiary w Duchu Świętym".


 9. W tym tygodniu w liturgii będzie wspomnienie: w sobotę- św. Elżbiety Węgierskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Cieplickiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Ciechocińskiej i Drogosławickiej.


 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Zofię Koźmic. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niej: Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…


 12. W tym pięknym i ważnym, dla każdego Polaka dniu, pragniemy podziękować osobom, które włączyły się w modlitwę różańcową w dniu wczorajszym od godziny 19.00-21.00. Wasza obecność i zaangażowanie pokazują, że wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna są szczególnie i nadal ważne. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Pana Krzysztofa Hermanowicza za pięknie przygotowane tablice z informacjami patriotycznymi. Zachęcamy by po Mszy świętej na dłużej przyjrzeć się i zgłębiać historię naszej Ojczyzny. Na czas radosnego, bo dwudniowego świętowania, setnej rocznicy odzyskania niepodległości i na cały rozpoczęty tydzień niech błogosławi nam i całej naszej Ojczyźnie dobry Pan Bóg.

2018-11-07Komunikat

W dniu 10 listopada, w wigilię Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, od godziny 19-ej do 21-ej nasza Parafia włączy się w ogólnopolską akcję wsparcia modlitwą różańcową naszej Ojczyzny i polecenie Jej Bogu.

Zapraszamy naszych Parafian aby licznie włączyli się w tę modlitwę „żywego różańca” i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele.

Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem.
Trzeba ufać i modlić się; Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo – to Różaniec

– Prymas Polski August Hlond

2018-11-04XXXI Niedziela Zwykła 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca listopada. Po Mszy świętej uklękniemy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Różańca św.


 2. W dniu 10 listopada, w wigilię Święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, od godziny 19-ej do 21-ej nasza Parafia włączy się w ogólnopolską akcję wsparcia modlitwą różańcową naszej Ojczyzny i polecenie Jej Bogu.

  Zapraszamy naszych Parafian aby licznie włączyli się w tę modlitwę „żywego różańca” i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele.

  Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem.
  Trzeba ufać i modlić się; Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo – to Różaniec

  – Prymas Polski August Hlond


 3. Codziennie do 8 listopada możemy zdobyć odpust w intencjach zmarłych pod zwykłymi warunkami: Nawiedzenie cmentarza, komunia święta, modlitwa w intencjach w których się modli Ojciec święty oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.


 4. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego dla dorosłych.


 5. Akcja Katolicka zaprasza parafian we czwartek 8-ego listopada, po wieczornej Mszy św., na spotkanie poświęcone osobie prof. Jana Czochralskiego, wybitnego polskiego naukowca - świadomie zapomnianego przez środowisko naukowe po II wojnie światowej. Prelekcję z pokazem filmu o Janie Czochralskim poprowadzi zaproszony gość dr Paweł Tomaszewski z wrocławskiego Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN - naukowiec, propagator, który przywrócił Polsce pamięć o osobie Profesora i jego dorobku.


 6. W piątek po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla wszystkich ministrantów i kandydatów.


 7. Wypominki codziennie do 9 listopada o 17.15. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych. Msze w intencjach osób wyczytanych podczas wypominków podane w intencjach parafialnych.


 8. W przyszłą niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości Święto. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.


 9. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z wypominkami.


 10. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w piątek- Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę- św. Leona Wielkiego, w przyszłą niedziele- św. Marcina z Tours. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 11. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Boguszowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Cieplickiej.

2018-10-28XXX Niedziela zwykła 1. Dzisiaj jest dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. Dziś modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Stanowią oni niewielki procent pośród całej muzułmańskiej społeczności kraju. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły.


 2. Przed nami ostatnie nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Zapraszamy bardzo serdecznie zwłaszcza dzieci, które przez ten czas uczyły się tej pięknej i skutecznej modlitwy. Do prowadzenia rozważań i modlitwy zapraszamy: w poniedziałek- dzieci komunijne i rocznicowe, we wtorek- róże różańcowe, we środę- akcję katolicką.


 3. We czwartek 1 listopada będzie uroczystość Wszystkich Świętych. Msze odprawione zostaną w rozkładzie niedzielnym. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętajmy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej z przyjętą Komunią świętą. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.


 4. Od piątku rozpoczniemy naszą modlitwę wypominkową za zmarłych. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.15. Kartki wypominkowe są rozłożone na stoliku przy wejściu do kościoła. Prosimy o ich czytelne wypełnianie oraz odcięcie dołu kartki by w ten sposób zapamiętać kiedy będą odprawione Msze za zmarłych i w jakich dniach nasze kartki będą odczytane.


 5. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze święte: o godz. 9.00, 16.30 i 18.00.


 6. W środę od 17.00 adoracja Pana Jezusa z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. W piątek w dzień zaduszny z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź przed Mszą o 16.30 oraz po jej zakończeniu do godziny 18.00.


 7. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 8. W piątek przed południem ks. Proboszcz oraz ks. Krzysztof odwiedzą swoich chorych. Ksiądz Piotr natomiast swoich chorych odwiedzi w sobotę przed południem.


 9. W piątek po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla wszystkich ministrantów.


 10. W przyszłym tygodniu będzie pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Różańca św. po Mszy św. o 8.30.


 11. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: we czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek- wszystkich zmarłych. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 12. Intencje Mszy świętych na rok 2019 będzie można rezerwować od następnej niedzieli. Prosimy o wcześniejszą rezerwację zwłaszcza gdy chcemy by zostały odprawione Msze święte z okazji ważnych jubileuszów i okrągłych rocznic.


 13. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Białej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Boguszowskiej.


 14. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla wszystkich, których groby będziemy odwiedzali w tych dniach oraz za zmarłych, którzy odeszli od nas w tym tygodniu: śp. Wiesława Popławskiego, i Zofię Majdowską. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-10-21XIXX Niedziela Zwykła 1. Tegoroczny Tydzień Misyjny, który rozpoczyna się dzisiejszą Niedzielą Misyjną obchodzony jest pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Przed kościołem po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek. Przekazane będą one do wspólnego funduszu solidarności, które Papieskie Dzieła Misyjne rozdają w imieniu Następcy św. Piotra pomiędzy kraje misyjne i misjonarzy całego świata. Bóg zapłać za ofiary.


 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Kończy się powoli miesiąc październik. Tym bardziej zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza osoby, które jeszcze w ogóle nie modliły się w tym miesiącu różańcem. Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy w tym tygodniu:
  Poniedziałek-dzieci komunijne i rocznicowe;
  wtorek-róże różańcowe;
  środa - różaniec misyjny scholę i młodzież;
  czwartek –Akcję Katolicką;
  piątek- przygotowujących się do bierzmowania.
  W sobotę i niedzielę modlitwę różańcową prowadzą księża. 3. W poniedziałek krąg biblijny po wieczornej Eucharystii. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 4. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 19.00.


 5. Próba scholi młodzieżowej i dla dorosłych we wtorek od 19.00. Próba scholki dziecięcej w niedzielę od 10.30. Spotkanie ministrantów w piątek po wieczornej Eucharystii.  .


 6. Akcja Katolicka zaprasza  we czwartek 25 października, po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie poświęcone osobie ks. kard. Henryka Gulbinowicza.


 7. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu świętego dzieciom z naszej parafii.


 8. Zbliża się listopad zapraszamy do czynnego udziału w tradycyjnej modlitwie wypominkowej. Kartki, na których zapisujemy imiona zmarłych są rozłożone pod chórem na stole. Prosimy o ich czytelne wypełnienie. Można składać do skrzynki z napisem „Wypominki” lub w zakrystii. Prosimy zwracać uwagę kiedy wypełnione kartki będą odczytywane. Za naszych zmarłych odprawione będą Msze święte których daty podane są na dole kart wypominkowych.


 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek-św. Jana Pawła II, we środę - św. Antoniego Marii Clareta. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Błękitnej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Białej.


 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Henryka Malec. Pomódlmy się o chwałę życia wiecznego dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

2018-10-14XXVIII Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy 18 już Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed Kościołem trwa zbiórka do puszek na fundusz stypendialny, dzięki któremu najbardziej uzdolniona młodzież pochodząca z ubogich rodzin, będzie miała możliwość kontynuowania nauki. Bóg zapłać za złożone ofiary.


 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice życia Jezusa i Maryi. O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy prosimy: Poniedziałek- Rodzinę Radia Maryja i Apostolat Maryjny; wtorek- Babcie i dziadkowie modlący się za wnuki; środa - Dzieci Komunijne i rocznicowe, czwartek – przygotowujących się do bierzmowania; piątek- Domowy Kościół w sobotę i niedzielę księża.


 3. W piątek o 19.30 spotkanie dla mężczyzn pragnących pogłębić swoją duchowość oraz w męskim gronie podjąć odważne rozmowy na temat wiary i ojcostwa. Zapraszamy każdego mężczyznę na tę nową propozycję formacyjną w naszej parafii.


 4. Zapisy dla dzieci mających w tym roku szkolnym przystąpić po raz pierwszy do Komunii świętej trwają do końca października. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci za tydzień 28 października o godzinie 11.00.


 5. W poniedziałek krąg biblijny po wieczornej Eucharystii. Również w poniedziałek porady prawne od godziny 19.00.


 6. Próba scholki dziecięcej w niedzielę o 10.30 a scholi we wtorek o 18.45. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej.


 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek i w piątek od 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we środę a Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.15.


 8. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Misyjną, rozpocznie ona tegoroczny Tydzień Misyjny, obchodzony pod hasłem „ Pełni Ducha i posłani”. Przed kościołem będzie zbiórka na rzecz Papieskich Dzieł Misyjnych.


 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Arbuzowej i Kokosowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Błękitnej.


 11. W tym tygodniu w naszej parafii odeszli do wieczności: Bożena Werner oraz Ryszard Lisowski. Pomódlmy się o chwałę nieba dla nich. Wieczny odpoczynek...


 12. W tym roku pielgrzymka do Trzebnicy była rekordowa pod względem frekwencji. Z naszej parafii również uczestniczyły osoby. Zdjęcia z tego wydarzenia będą dostępne na facebooku parafii w grupie: Duszpasterstwo Stabłowice.

2018-10-07XXVII Niedziela Zwykła 1. Za tydzień przeżywać będziemy 18 już raz Dzień Papieski. W tym roku jest on pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed Kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny, dzięki któremu najbardziej uzdolniona młodzież pochodząca z ubogich rodzin, będzie miała możliwość kontynuowania nauki.


 2. Codziennie o godz. 17.30 modlitwa różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. W tym tygodniu do prowadzenia rozważań i modlitwy różańcowej zapraszamy:  • w poniedziałek- dzieci komunijne i rocznicowe;
  • we wtorek- matki modlące się za swoje dzieci;
  • we środę- ojców modlących się za swoje dzieci;
  • we czwartek- Akcję Katolicką;
  • w piątek- ministrantów i przygotowujących się do bierzmowania;
  • w sobotę i niedzielę- księża.


  Prowadzenie modlitwy jest wyrazem naszego zaangażowania i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną.


 3. W sobotę 13 października będzie piesza pielgrzymka do grobu świętej Jadwigi w Trzebnicy. Dla osób z naszej parafii zorganizowany jest transport z parkingu kościelnego do katedry w sobotę o 5.50. Następnie, po dotarciu do Trzebnicy i po Mszy świętej, autokarem wrócimy do Wrocławia. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Osoby niepełnoletnie prosimy o przyniesienie zgody od rodziców na udział w tym wydarzeniu. Zapisy trwają do środy włącznie lub do zapełnienia miejsc w autobusie.


 4. We czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 5. W 40-tą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, Akcja Katolicka zaprasza  we czwartek 11 października, po wieczornej Mszy Świętej, na film dokumentalny "Pielgrzym" – przesłanie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny - jakże ciągle aktualne.


 6. W piątek na wieczornej Mszy świętej modlimy się w intencji członków i sympatyków koła Radia Maryja z naszej parafii. Po Mszy świętej spotkanie.


 7. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej. A w poniedziałek wspólna gra w piłkę na boisku o godzinie 16.00. Próba scholi we wtorek o 18.45 a scholki dziecięcej w niedzielę o 10.30. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 19.00.


 8. W sobotę po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo fatimskie z racji 13 dnia miesiąca.


 9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 13.00 będzie udzielony sakrament Chrztu świętego. W związku z tym w sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie Katecheza chrzcielna. Zapraszamy na nią rodziców i chrzestnych wszystkich dzieci chrzczonych w październiku zarówno w drugą jak czwartą niedzielę miesiąca.


 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 11. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Ananasowej, Pomarańczowej, Cytrynowej, Mandarynkowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Arbuzowej i Kokosowej.

2018-09-30XXVI niedziela zwykła 1. Od jutra rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu do prowadzenia rozważań i modlitwy różańcowej zapraszamy: w poniedziałek- róże różańcowe; we wtorek- młodzież parafialną,scholę, ministrantów; we środę- dzieci komunijne i rocznicowe; we czwartek- bierzmowanych; w piątek- Domowy Kościół w sobotę i niedzielę prowadzą modlitwę księża. Prowadzenie modlitwy jest wyrazem naszego zaangażowania i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną


 2. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci pierwszokomunijnych.


 3. 13 października w sobotę rusza piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w trzebnicy. Zapraszamy na to wydarzenie młodzież z naszej parafii, przygotowujących się do bierzmowania i wszystkich chętnych. Jest możliwość podjechania autokarem pod katedrę z parkingu parafialnego oraz powrotu nim z Trzebnicy. Szczegóły i zapisy na autobus w zakrystii a dla uczniów szkoły podstawowej nr 95 zapisy możliwe również u Pana Jacka Buduja.


 4. Krąg biblijny w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Schola młodzieży i dorosłych ma próbę we wtorek o 18.45 a w niedzielę o 10.30 ma próbę schola dziecięca.


 5. We czwartek o 16.00 zapraszamy do grania w piłkę nożną na boisku szkolnym a w piątek po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla ministrantów.


 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu: czwartek i w piątek od godz. 17.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania z racji pierwszego piątku miesiąca. Przez miesiąc październik we wtorki z racji adoracji i modlitwy różańcowej przed Mszą świętą odwołana zostaje adoracja, która była po wieczornej Eucharystii.


 7. W piątek wspomnienie św. Faustyny. Z tej racji modlitwa Koronką do Bożego miłosierdzia o 17.15, przed nabożeństwem różańcowym.


 8. Poradnia rodzinna działająca przy naszej parafii zaprasza chętne mamy wraz z dziećmi do przedpołudniowego Klubu Mam we wtorki od 10.30 do 12.30.W ramach zajęć klubu Mam warsztaty oraz rozmowy o wychowaniu. Zajęcia są bezpłatne. Szczegółowe informacje o warsztatach znajdują się na plakatach umieszczonych w gablotkach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.


 9. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 4 października, po Mszy świętej wieczornej. Temat spotkania: "Duch Święty udoskonala nadzieję przez dar umiejętności".


 10. Bezpłatne porady prawne będą we czwartek od 19.00.


 11. Odwiedziny chorych: Ksiądz Proboszcz oraz ks. Krzysztof w piątek przed południem, ks. Piotr odwiedzi swoich chorych w sobotę.


 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 13. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Źródlanej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Ananasowej, Pomarańczowej, Cytrynowej, Mandarynkowej.

2018-09-23XXV Niedziela Zwykła 1. W tę niedzielę o godzinie 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących w tym roku szkolnym do pierwszej Komunii świętej. Na Mszy o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament Chrztu świętego.


 2. W sobotę 29 września w Kościele św. Anny na Praczach Odrzańskich rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18.00 dekanalny kurs przedmałżeński. Zapraszamy do udziału w nim zainteresowane osoby.


 3. W tę niedzielę praktykę w naszej parafii kończy kleryk Wojciech Bujak. Dziękujemy za posługę i pamiętamy w modlitwie.


 4. We czwartek o 16.00 księża zapraszają wszystkich chłopców na mecz piłki nożnej na boisku szkolnym. Spotkanie dla ministrantów młodszych i kandydatów w piątek po Mszy świętej.


 5. Akcja Katolicka zaprasza we czwartek 27 września, po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie poświęcone losom dzieci w czasie komunizmu.


 6. Krąg biblijny: w poniedziałek dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej. Próba scholi we wtorek o 18.45 a scholki dziecięcej w niedzielę o 10.30.


 7. We wtorek bezpłatne porady prawne od godziny 19.00.


 8. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, w piątek o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Pana Jezusa: we wtorek po Mszy świętej wieczornej do 20.00 a w czwartek i w piątek od godz. 17.00.


 9. We czwartek z racji 27 dnia miesiąca na Mszy św. wieczorną zapraszamy członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego. Po Mszy świętej spotkanie.


 10. Jak co roku jest możliwość oddania głosu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Projekt z naszego osiedla ma numer 10. Dotyczy on wybudowania placu zabaw przy Szkole Nr 95, z którego będą mogły korzystać dzieci z naszego osiedla. Głosowanie trwa do 1 października, głosować mogą mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 16 lat.


 11. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek- św. Wincentego a Paulo; w piątek- św. Wacława; w sobotę- św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Żółtej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Źródlanej.


 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Mariannę Brożynę. Pomódlmy się o radość Nieba dla Niej: Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…

2018-09-16XXIV Niedziela Zwykła 1. W przyszłym tygodniu w niedzielę, 23 września o godz. 11.00 spotkanie dla Rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które będą w tym roku szkolnym przeżywać I Komunię Świętą. A na Mszy świętej o 13.00 udzielony zostanie sakrament chrztu świętego.


 2. We czwartek o 16.00 księża zapraszają wszystkich chłopców na mecz piłki nożnej na boisku szkolnym. W piątek, wyjątkowo w tym tygodniu, nie będzie zbiórki dla ministrantów.


 3. Dekanalny kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę 29 września w Kościele św. Anny na Praczach Odrzańskich rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 18.00. Zapraszamy do udziału w nim zainteresowane osoby.


 4.  Akcja Katolicka zaprasza  we czwartek 20 września, po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie z cyklu wielkie postacie Kościoła, Temat spotkania "Kardynał Adam Stefan Sapieha – Książe”


 5. W piątek 21 września wyjazd na czuwanie diecezjalne przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Zbiórka będzie o godzinie 14.00 z parkingu parafialnego. Prosimy o potwierdzenie w zakrystii chęci wyjazdu.


 6. Informacja zwłaszcza dla młodzieży bierzmowanej: wyjazd na górę Ślężę w sobotę 22 września o 8.45 z parkingu parafialnego. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie. Zapraszamy do udziału również wszystkie zainteresowane osoby. W programie wyjazdu wspólne wejście na górę, Msza święta na szczycie, poczęstunek, koncert. To okazja by spędzić ten czas także w gronie rodzinnym. Zapisy na wyjazd w zakrystii.


 7. Krąg biblijny w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.


 8. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 19.00.


 9. Próba scholi we wtorek o 18.45. Próba scholki dziecięcej o 10.30 w niedzielę.


 10. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, w piątek o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja Pana Jezusa: we wtorek po Mszy świętej wieczornej do 20.00 a w czwartek i w piątek od godz. 17.00.


 11. Jak co roku jest możliwość oddania głosu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Projekt z naszego osiedla ma numer 10. Dotyczy on wybudowania placu zabaw przy Szkole Nr 95, z którego będą mogły korzystać dzieci z naszego osiedla. Głosowanie trwa do 1 października, głosować mogą mieszkańcy Wrocławia, którzy ukończyli 16 lat.


 12. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w piątek- Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 13. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Zielonej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Żółtej.

2018-09-09XXIII Niedziela Zwykła 1. Rozpoczynamy dzisiaj VIII Tydzień Wychowania z mottem: W poszukiwaniu drogi. Inicjatywa ta została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.


 2. Zapraszamy na tradycyjne już nocne czuwanie naszej Archidiecezji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Wyjazd będzie 21 września w piątek. Szczegóły i zapisy na wyjazd otrzymać można w zakrystii po Mszy świętej.


 3. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.


 4. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek o godzinie 19.00.


 5. We wtorek adoracja Pana Jezusa po Mszy świętej do godziny 20.00 a w czwartek i w piątek od godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu.


 6. W środę Nowenna do Matki Bożej o 17.45. We czwartek nabożeństwo fatimskie z racji 13 dnia miesiąca a po Mszy świętej w tym dniu procesja z Figurą Matki Bożej. W piątek o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wieczorna Msza święta w intencji członków i sympatyków radia Maryja a po Mszy świętej spotkanie.


 7. W sobotę 22 września zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na wyjazd na górę Ślężę. W programie m. in.: Msza święta na szczycie góry, koncert, poczęstunek. Zapisy dla uczniów szkoły 95 u Pana katechety Jacka a dla uczniów spoza szkoły u ks. Krzysztofa. Zapisy do trwają jedynie do 14 września.


 8. Poradnia rodzinna działająca przy naszej parafii zaprasza chętne mamy wraz z dziećmi do przedpołudniowego Klubu Mam. W ramach zajęć klubu Mam warsztaty oraz rozmowy o wychowaniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 września o godz. 10.30. Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław. Szczegółowe informacje o warsztatach znajdą Państwo na plakatach umieszczonych w gablotkach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się


 9. Księża zapraszają wszystkich ministrantów oraz chłopców uczących się w szkole podstawowej na mecz piłkarski na boisku szkolnym w czwartek o godzinie 16.00.


 10. Próba scholi młodzieżowej we czwartek o 18.45. natomiast próba scholi dziecięcej w niedzielę o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy by śpiewem chwalić Pana.


 11. Akcja Katolicka zaprasza we czwartek 13 września, po wieczornej Mszy Świętej, na spotkanie na którym zostanie zaprezentowany film dokumentalny o "sowieckich wyzwolicielach".


 12. Za tydzień będzie rozprowadzane czasopismo seminaryjne VOX NOSTRA. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na nasze wrocławskie seminarium duchowne.


 13. Za tydzień na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, a także dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje pierwsze urodziny, prosimy o zgłoszenie tych dzieci do soboty włącznie.


 14. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę- Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 15. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Wojanowskiej i Rodzynkowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Zielonej.

2018-09-02XXII Niedziela Zwykła 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godzinie 8.30. W tę niedzielę zainauguruje działalność róża różańcowa młodzieży z naszej parafii ze szczególną patronką św. Joanną Berettą Mola. Dziękujemy osobom, które podjęły się modlitwy różańcem.


 2. Witamy Wojciecha Bujaka, kleryka piątego roku naszego MWSD we Wrocławiu, który przez wrzesień odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy księdzu klerykowi owocnej pracy.


 3. W poniedziałek 3 września będzie początek nowego roku szkolnego. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z rodzicami na specjalną Mszę św. o godz. 16.30, podczas której będziemy prosić Dobrego Boga o Jego błogosławieństwo i pomoc w dobrym przeżyciu kolejnego roku szkolnego.


 4. Powakacyjna spowiedź dla dzieci, młodzieży oraz wszystkich wiernych w piątek od godziny 17.00. Zróbmy wszystko by nowy rok szkolny rozpocząć z czystymi sercami.


 5. W piątek do południa swoich chorych odwiedzą ks. Proboszcz oraz ks. Krzysztof.


 6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. We wtorek po Mszy świętej wieczornej adoracja Pana Jezusa do godziny 20.00 natomiast w czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


 7. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek września, po wieczornej Mszy "Duch Święty udoskonala wiarę przez dar rozumu".


 8. Osoby kontynuujące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania będą mieć spotkanie formacyjne w piątek po wieczornej Mszy świętej. Obecność na Mszy świętej w tym dniu i na spotkaniu obowiązkowa.


 9. Przypominamy, że od września chrzty w naszej parafii są udzielane zawsze w drugą i czwartą niedzielę miesiąca na Mszy o godzinie 13.00. To są jedyne terminy udzielania tego sakramentu w danym miesiącu. W związku z tym w przyszłą sobotę katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Eucharystii.


 10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy szczególnie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Prosimy by zabrali ze sobą tornistry, które w czasie tej Eucharystii zostaną poświęcone.


 11. Zapraszamy na tradycyjne już nocne czuwanie naszej Archidiecezji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Będzie ono w nocy z 21 na 22 września. Zapisy na wyjazd do Częstochowy w zakrystii.


 12. Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna w naszej parafii działalność poradnia rodzinna. Poradnia rodzinna działająca przy naszej parafii zaprasza chętne mamy wraz z dziećmi do przedpołudniowego Klubu Mam. W ramach zajęć klubu Mam warsztaty oraz rozmowy o wychowaniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 września o godz. 10.30. Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław. Szczegółowe informacje o warsztatach znajdą Państwo na plakatach umieszczonych w gablotkach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się.


 13. Krąg biblijny- czyli rozważanie Ewangelii, dzielenie się przemyśleniami na temat usłyszanego Słowa Bożego w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.


 14. Powakacyjna zbiórka dla wszystkich lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministranta w piątek 7 września o godzinie 18.30. Szczególnie zapraszamy tych chłopców, którzy są chętni aby zostać ministrantami.


 15. Powakacyjne zebranie osób chcących śpiewać w scholi parafialnej o 18.45 we czwartek. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących śpiewać, spróbować swoich sił w tej formie modlitwy.


 16. Zapraszamy wszystkie dzieci do śpiewania w scholi dziecięcej. Pierwsza powakacyjna próba będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę o 10.00. Zachęcajmy dzieci by śpiewem wielbiły Boga i swoimi talentami ubogacały niedzielną liturgię na Mszy o 11.30.


 17. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek- św. Grzegorza Wielkiego, w sobotę - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 18. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Wełnianej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Wojanowskiej i Rodzynkowej.


 19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Milewska , Marian Kądzielski, Anna Arlukiewicz. Pomódlmy się o radość Nieba dla nich: Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-08-26XXI Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.


 2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca września. W czwartek i piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w te dni także możliwość skorzystania ze sakramentu pokuty. W niedzielę podczas każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Różańca św.


 3. Ksiądz Piotr odwiedzi swoich chorych w sobotę 1 września.


 4. Od soboty 1 września Msze św. będą w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. W niedzielę Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i o 18.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Eucharystii.


 5. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie we czwartek 30 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Przed burzą - wspomnienie 1 września 1939 r"


 6. Poradnia rodzinna, która wznawia swoją pracę od września, zaprasza małżonków na randki małżeńskie, projekt współfinansowany ze środków gminy Wrocław. Są to warsztaty, ćwiczenia z komunikacji, lepszego rozumienia siebie i swoich potrzeb. Cykl randek rozpocznie się 5 września o godz. 18.30.Zapewniamy opiekę dla dzieci. Szczegóły na plakatach wywieszonych w gablotach. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.


 7. We czwartek po Mszy świętej czyli o godzinie 18.30, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, scholę i ministrantów na ognisko, na którym to podsumujemy czas wakacji oraz porozmawiamy o planach na najbliższe miesiące. Serdecznie zapraszamy.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać wspomnienia: w poniedziałek-św. Moniki ; we wtorek-św. Augustyna, we środę -Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę- Wspomnienie bł. Bronisławy. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Tatrzańskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Wełnianej.


 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał: śp. Mirosława Chajdasa, śp.Czesławę Sikorską, Wiktorię Bartków. Pomódlmy się o radość Nieba dla Nich: Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-08-19XX Niedziela Zwykła 1. XX niedziela zwykła.


 2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 3. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie udzielony sakrament chrztu św. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. Od września chrzty w naszej parafii będą udzielane zawsze w drugą i czwartą niedzielę miesiąca na Mszy o godzinie 13.00. To są jedyne terminy udzielania tego sakramentu w danym miesiącu.


 4. Przypominamy, że w wakacje Msze św. od poniedziałku do piątku tylko wieczorem o godz. 18.00, a w niedzielę nie ma Mszy świętej o 13.00 .


 5. Poradnia rodzinna, która wznawia swoją pracę od września, zaprasza małżonków na randki małżeńskie, projekt współfinansowany ze środków gminy Wrocław. Są to warsztaty, ćwiczenia z komunikacji, lepszego rozumienia siebie i swoich potrzeb. Cykl randek rozpocznie się 5 września o godz. 18.30.Zapewniamy opiekę dla dzieci. Szczegóły na plakatach wywieszonych w gablotach. Serdecznie zapraszamy.


 6. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 23 sierpnia, po Mszy Świętej.


 7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek- św. Bernarda; we wtorek- św. Piusa X, We środę-NMP królowej; w piątek- św. Bartłomieja Apostoła. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 8. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Szarej i Złotej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Tatrzańskiej.


 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Józefa Szeremetę oraz Aleksandra Choroszko. Pomódlmy się o radość Nieba dla Nich: Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-08-12XIX Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą. Gościmy ks. Michała Olszewskiego, który głosi dla nas Słowo Boże, a po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła chętni mogą zakupić tomik rozważań o wierze.


 2. Jutro z racji 13 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła i modlitwą różańcową.


 3. We środę 15 sierpnia, będzie uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte w tym dniu, jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w tym dniu. Taca w tym dniu jest przeznaczona na budowę kościołów w naszej Archidiecezji.


 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 5. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa oraz dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje pierwsze urodziny, prosimy o zgłaszanie dzieci do soboty włącznie w zakrystii.


 6. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu tylko wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele nie ma Mszy świętej o godz. 13.00. Kancelaria czynna w tym tygodniu w poniedziałek i piątek po Mszy świętej.


 7. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 16 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek - św. Maksymiliana Marię Kolbego, w środę- Wniebowzięcie NMP, w piątek- św. Jacka; Wszystkim solenizantom jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Świeżej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Szarej i Złotej.


 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Marka Lipińskiego. Pomódlmy się o radość Nieba dla niego: Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2018-08-05XVIII Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy XVIII niedzielę w ciągu roku a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia, za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic Różańca św. po Mszy św. o godz. 8.30.


 2. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. We czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 3. Pielgrzymi naszej Archidiecezji, w tym nasi Parafianie, w piątek dotrą do celu swojej wędrówki do Częstochowy. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. na wałach jasnogórskich, którą zakończą swoje rekolekcje w drodze. Łączymy się z nimi duchowo i wraz z nimi i za nich się modlimy, szczególnie podczas każdej wieczornej Eucharystii w czasie trwania pielgrzymki.


 4. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu tylko wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele nie ma Mszy świętej o godz. 13.00.


 5. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 9 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej.


 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza Michała Olszańskiego, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach świętych będzie można nabyć jego książkę rozważań o wierze.


 7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego, we środę- św. Dominika; we czwartek- św. Teresę Benedyktę od Krzyża; w piątek- św. Wawrzyńca; w sobotę- św. Klarę. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 8. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Amarantowej i Śnieżnej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Świeżej.

2018-07-29XVII Niedziela Zwykła 1. W środę przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem wszystkich kierowców i podróżujących. Przyzywając wstawiennictwa Świętego Krzysztofa dziś po każdej Mszy św. na naszym parkingu poświęcenie samochodów i innych środków lokomocji, z tej racji włączymy się także w akcję wsparcia polskich misjonarzy składając ofiary przy okazji poświęcenia pojazdów na środki transportu dla nich.


 2. W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości zaproponowali na Jasnej Górze uczestnicy Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości.


 3. W czwartek o godz. 6.00 wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Będziemy łączyć się z nimi duchowo i wraz z nimi i za nich się modlimy, szczególnie podczas każdej Eucharystii. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów na Msze św. we wtorek a po niej na odebranie materiałów pielgrzymkowych.


 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi świętej. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.


 5. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 2 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej. 


 6. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu tylko wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele nie ma Mszy świętej o godz. 13.00.


 7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek- św. Ignacego Loyoli; w środę- Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dK; w sobotę- Jana Marii Vianneya, prezbitera. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 8. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Starogajowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Amarantowej i Śnieżnej.


 9. W tym tygodniu do Pana odszedł Adam Peszko. Otoczmy go teraz naszą modlitwą. Wieczny odpoczynek...

2018-07-22XVI Niedziela Zwykła 1. W dniach 22-29 lipca 2018 będzie obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Tę akcje w naszej parafii przeprowadzimy w przyszłą niedzielę 29 lipca. Po każdej Mszy św. na naszym parkingu odbędzie się poświęcenie samochodów i innych środków lokomocji w tym rowerów motocykli itp. Z racji środowego wspomnienia św. Krzysztofa pamiętajmy w modlitwach o naszym Ks. Krzysztofie.


 2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. W czwartek i w piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


 3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu tylko wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele nie ma Mszy świętej o godz. 13.00.


 4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w środę- św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; w czwartek- św. Joachima i św. Anny, Rodziców NMP; Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.


 5. W tym tygodniu do Pana odeszła +Władysława Kozłowska, +Henryk Korzeniowski. Otoczmy ich naszą modlitwą. Wieczny odpoczynek...


 6. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Stabłowickiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Starogajowej.

2018-07-15XV Niedziela Zwykła 1. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu w ciszy.


 2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie udzielony sakrament chrztu św. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.


 3. W czasie wakacji Msze św. w tygodniu o godz. 18.00. Nie ma Mszy o godz. 8.00 a w niedziele porządek Mszy św.: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 Nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Eucharystii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania 30 minut przed każdą Mszą św.


 4. Zapraszamy na XXXVIII Piesza Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę w dniach 2 – 10 sierpnia br. Zachęcamy także do włączenia się w pielgrzymkę duchową. Zapisy w zakrystii.


 5. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek NMP z Góry Karmel, we wtorek św. Szymona z Lipnicy, we czwartek - Bł. Czesława prezbitera- głównego patrona miasta Wrocławia. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.


 6. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Skałecznej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Stabłowickiej.


 7. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 19 lipca, po wieczornej Mszy Świętej. 

2018-07-08XIV Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy dziś XIV niedzielę w ciągu roku.


 2. Zapraszamy w środę na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 3. W najbliższy piątek 13. 07. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po wieczornej Mszy Świętej.


 4. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa oraz dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje pierwsze urodziny, prosimy o zgłaszanie dzieci do soboty włącznie w zakrystii.


 5. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 12 lipca, po wieczornej Mszy Świętej. 


 6. W miesiącach wakacyjnych- lipiec i sierpień Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 18.00. Nie ma Mszy św. rano o godzinie 8:00. W niedziele porządek Mszy św.: 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Eucharystii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania 30 minut przed każdą Mszą św.


 7. Zapraszamy na XXXVIII Piesza Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę w dniach 2 – 10 sierpnia br. Zachęcamy także do włączenia się w pielgrzymkę duchową. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we środę- św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek- św. Bonawentury, bp i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 9. W tym tygodniu do Pana odeszli: +Antoni Domagała, +Władysław Bąk,+ +Krzysztof Suder . Wypraszajmy w swoich modlitwach życie wieczne dla nich.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Przesieckiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Samotnej.

2018-07-01XIII Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy 13. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem pierwszą niedzielą lipca. Za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Różańca po Mszy świętej o 8.30.


 2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.


 3. W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 18.00. W czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W niedziele porządek Mszy św.- 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie ma Mszy świętej o 13.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po Eucharystii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie wakacji w tygodniu 30 minut przed Mszą św.


 4. Zapraszamy do uczestnictwa w 38 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę w dniach 2 – 10 sierpnia br. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.


 5. Członkowie Akcji Katolickiej zapraszają na wakacyjne rozmowy przy herbatce we czwartek 5 lipca, po Mszy Świętej.


 6. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na rzecz odbudowy i renowacji grobów z dawnych kresów Polski. Zebrano kwotę: 1166zł


 7. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od godziny 19.00.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek – św. Tomasza Apostoła; w środę- św. Elżbiety Portugalskiej,; we czwartek- św. Marii Goretti; w piątek- bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w sobotę- św. Jana z Dukli.
  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy a wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach czasu radości i wytchnienia od codziennych obowiązków.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Przesieckiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Samotnej.

2018-06-24XII Niedziela Zwykła 1. Ostatnia niedziela czerwca, uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o 17.30 a od poniedziałku do soboty włącznie po Mszach świętych.


 2. Przed kościołem trwa zbiórka do puszek organizowana przez Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remontowanie i porządkowanie cmentarzy kresowych z terenów dzisiejszej Ukrainy. Bóg zapłać za złożone ofiary.


 3. Informujemy, że od poniedziałku 25 czerwca do piątku 31 sierpnia Msze św. w dni powszednie będą tylko o godz. 18.00. W niedziele Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie przez wakacje Mszy o 13.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po Eucharystii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie wakacji 30 minut przed Mszą św. Prosimy mieć na uwadze, że o 18.00 ksiądz wyjdzie z konfesjonału, aby celebrować Eucharystię.


 4. W tym tygodniu przypada I niedziela miesiąca lipca, we wtorek po wieczornej Eucharystii do godziny 20.00 a w czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.


 5. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie we czwartek 28 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Antoni Szulczyński. Malarz od urodzenia" - genialny... i zapomniany malarz z Wielkopolski.


 6. W piątek na Mszy świętej będziemy modlić się w intencji ks. Piotra z racji jego patronalnego święta.


 7. W przyszłą niedzielę po każdej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Różańca świętego. W lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.


 8. Zapraszamy do uczestnictwa w 38 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę w dniach 2 – 10 sierpnia br. Informacje i zapisy po Mszy św. w zakrystii.


 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we czwartek - św. Ireneusza, bpa i m; w piątek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Piotrkowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Przesieckiej.


 11. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń, nie zapominajmy o praktykach religijnych.


 12. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności w tym tygodniu: śp. Józefa Frąszczak. Pomódlmy się o chwałę życia wiecznego dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

2018-06-17XI Niedziela Zwykła 1. W naszej parafii cieszymy się 50 rocznicą święceń naszego ks. Proboszcza Wincentego Tokarza. Na Mszy o 13.00 wraz z zaproszonymi Jubilatami zostanie odprawiona Msza święta. Dziękujemy Ks. Aleksandrowi Radeckiemu za wygłoszone słowa po Ewangelii.


 2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 16.30. Okazja do skorzystania ze spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas, a także prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.


 3. W poniedziałek ostatni przed wakacjami krąg biblijny dla wszystkich po wieczornej Mszy świętej.


 4. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od 19.00.


 5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie we czwartek 21 czerwca, po wieczornej Mszy świętej. Temat spotkania: "Dzieci Dalekiego Wschodu - powrót do niepodległej Polski""


 6. We czwartek o 19.00 zapraszamy wszystkich przygotowujących się do bierzmowanie na wspólne ognisko przed zakończeniem roku szkolnego.


 7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.


 8. W przyszłą niedzielę pod kościołem, po wszystkich Mszach świętych, będzie zbiórka do puszek organizowana przez Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remontowanie i porządkowanie cmentarzy kresowych z terenów dzisiejszej Ukrainy. Pamiętajmy o tym, że nasze ofiary pomogą przywrócić godny wygląd miejscu pochówku Polaków na wschodzie.


 9. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu św.. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.


 10. Także za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji rodzin i dzieci przeżywających 1 rocznicę urodzin. Prosimy o zgłaszanie dzieci do soboty włącznie w zakrystii.


 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Porębskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Piotrkowskiej.


 13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty: śp. Katarzynę Janinę Najwer . Pomódlmy się o życie wieczne dla niej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

2018-06-10X Niedziela Zwykła 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg naszego festynu parafialnego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy tradycyjnie jak co roku pracowali podczas niego ale również tym, którzy po raz pierwszy włączyli się w jego przebieg. Szczególne podziękowania dla osób które przyniosły ciasta, było ich tyle, że każdy mógł posmakować wypieków. Miał miejsce w tym roku również pierwszy stabłowicki bieg. Zdjęcia z tego wydarzenia są m. in. na profilu facebookowym parafii: duszpasterstwo stablowice. Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.


 2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00 a w czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 3. Codziennie nabożeństwa czerwcowe z litanią do serca Pana Jezusa w niedzielę przed Mszą świętą a od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej.


 4. Krąg biblijny w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.


 5. We środę od 19 możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.


 6. Obowiązkowe spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po wieczornej Eucharystii. Podczas zbiórki ministrantów będzie próba przed Mszą świętą jubileuszową ks. Proboszcza.


 7. Za tydzień 17 czerwca o godzinie 13.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Złotego Jubileuszu 50 lecia święceń kapłańskich księdza proboszcza Wincentego Tokarza. Z tej racji Mszę świętą jubileuszową odprawi Jubilat wraz z zaproszonymi jubilatami z rodzinnych stron i kapłanami święconymi w tym roku co ks. Proboszcz. Wszystkie kazania w tym dniu wygłosi dla nas Ks. Aleksander Radecki, przez wiele lat pracujący w seminarium duchownym we Wrocławiu, a obecnie w kurii wrocławskiej jako Wikariusz Biskupi, opiekujący się duchowieństwem. Ks. Proboszcz w naszej pracuje najdłużej bo 34 z 50 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Mszę świętą i prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.


 8. Próba scholi, która będzie śpiewać w czasie tej uroczystej jubileuszowej Mszy będzie odziennie od poniedziałku o 19.00. Zapraszamy.


 9. W niedzielę na Mszy świętej o 10.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw z naszej parafii oraz dzieci mających w tym miesiącu pierwszą rocznicę urodzin. Prosimy zgłaszać dzieci w zakrystii do soboty włącznie


 10. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie we czwartek 14 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania:"ks. Władysław Bukowiński-apostoł Kazachstanu".


 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Piechowickiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Porębskiej.

2018-06-03IX Niedziela Zwykła 1. Niedziela dziękczynienia. Naszymi modlitwami obejmujemy naszą Ojczyznę, dziękując za jej wolność a także budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie- wotum narodu za odzyskaną niepodległość. Można też to dzieło wspomóc ofiarami złożonymi do puszek po Mszach świętych.


 2. Dzisiaj dzień Festynu w naszej Parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Niech to będzie nasze święto. Rozpoczynamy o godz. 14.00 w programie m. in. zabawy dla dzieci, różne występy, a także grillowane przysmaki. Zapraszamy już na obiad na nasz parafialny Festyn.


 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w piękny przebieg Uroczystości w czwartek, dziękujemy rodzinom, które przygotowały ołtarze, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom i panom niosącym chorągwie, baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, panu organiście, panu kościelnemu. Wszystkim wymienionym i tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie tego dnia serdeczne Bóg zapłać. Do czwartku włącznie będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy świętej. We czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.


 4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00 a w czwartek i w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 5. Krąg biblijny w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.


 6. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po wieczornej Eucharystii.


 7. Za dwa tygodnie 17 czerwca o godzinie 13.00 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Złotego Jubileuszu 50 lecia święceń kapłańskich księdza proboszcza Wincentego Tokarza. Z tej racji Mszę świętą jubileuszową odprawi Jubilat wraz z zaproszonymi jubilatami z rodzinnych stron i kapłanami święconymi w tym roku co ks. Proboszcz. Wszystkie kazania w tym dniu wygłosi dla nas Ks. Aleksander Radecki, przez wiele lat pracujący w seminarium duchownym we Wrocławiu, a obecnie w kurii wrocławskiej jako Wikariusz Biskupi, opiekujący się duchowieństwem. Ks. Proboszcz w naszej pracuje najdłużej bo 34 z 50 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Mszę świętą i prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.


 8. We czwartek od 19.00 możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.


 9. W piątek na Mszy wieczornej modlimy się w intencji członków i sympatyków koła Radia Maryja. Po Mszy świętej spotkanie.


 10. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 7 czerwca, po wieczornej Mszy świętej. Temat spotkania: Dojrzałość chrześcijańska owocem współpracy z Duchem Świętym.


 11. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek- św. Bonifacego,we środę św. Norberta, wer czwartek- bł. Michała i Zbigniewa, męczenników z Pariacoto, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę- Niepokalanego Serca NMP. Wszystkich solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Oliwkowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Piechowickiej.

2018-05-27

Program

2018-05-27Niedziela Trójcy Świętej 1. Niedziela Trójcy Świętej.


 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 8.30, 10.00 i 18.00, w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00, po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, jako wyraz naszej wiary i świadectwo przynależności do Chrystusowego Kościoła. Przejdziemy ulicami Boguszowską, Śnieżną, Błękitną, Tatrzańską i Bieszczadzką. Prosimy o udekorowanie naszych okien, posesji na trasie procesji, a także zachęcamy do aktywnego włączenia się w to wydarzenie- potrzebni są mężczyźni do niesienia baldachimu i chorągwi, kobiety do niesienia chorągwi, dzieci do sypania kwiatków. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła połączona z Mszą św. wieczorną, z wyjątkiem niedzieli. Prosimy osoby tradycyjnie przygotowujące ołtarze na tych ulicach o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy świętej.


 3. Próba sypania kwiatków we wtorek i środę o godz. 16.45. Prosimy rodziców, aby nie zabrakło naszych pociech podczas tych prób i uroczystości Bożego Ciała i oktawy. Szczególnie zachęcamy dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Komunię świętą.


 4. We czwartek o 9.00 próba scholi dla młodzieży i dorosłych śpiewającej na Boże Ciało.


 5. W tym tygodniu- Pierwszy piątek, sobota i niedziela czerwca. W piątek ks. Proboszcz i ks. Krzysztof przed południem odwiedzą chorych. Ks. Piotr natomiast odwiedzi swoich chorych w sobotę. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od 17.00. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic Różańca Świętego.


 6. 3 czerwca odbędzie się Festyn parafialny. Celem Festynu jest integracja parafian, spotkanie rodzin oraz dobra zabawa dla młodszych i starszych. Zapraszamy do zapisów na bieg ulicami osiedla a także zwracamy się z gorącą prośbą, zwłaszcza do Pań, o upieczenie i przyniesienie ciast w niedzielę do południa po Mszach świętych. Ostatnie spotkania organizacyjne w związku z festynem we wtorek i piątek o 19.30.


 7. We wtorek ostatnie przed wakacjami spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy członków i sympatyków.


 8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w środę połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy a od piątku na nabożeństwa czerwcowe. Zachęcamy również do gromadzenia się na majówce przy krzyżach znajdujących się na terenie naszej Parafii. Ostatnie nabożeństwo przy krzyżu znajdującym się na ul. Jeleniogórskiej.


 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: wtorek-Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek- Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało, w piątek- św. Justyna. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Olbrachtowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Oliwkowej.


 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Helena Przewłocka, Henryk Wyrembek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

2018-05-20Niedziela Zesłania Ducha Świętego 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie jest to czas rocznicy pierwszej komunii świętej.


 2. Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościć księdza Wiesława Husa pracującego na Dominikanie. Wygłosi on słowo po ewangeliach a po Mszach świętych będzie rozprowadzał pamiątki misyjne, którymi można będzie wesprzeć budowany przez niego kościół.


 3. W przyszłą niedzielę na Mszy o 10.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw z naszej parafii i dzieci przeżywających pierwszą rocznicę urodzin. Prosimy podawać imiona i nazwiska dzieci w zakrystii do soboty włącznie. Na Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu, spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.


 4. W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w porządku świątecznym czyli o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię.


 5. Codziennie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dzisiaj nabożeństwo pod figurą na skrzyżowaniu ulic Białej i Zielonej za tydzień po krzyżem na ul. Jeleniogórskiej obok warsztatu samochodowego.


 6. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii Krąg biblijny dla każdego, starszego i młodszego, którzy chcą dzielić się słowem Bożym. Wszyscy są mile widziani. Zapraszamy.


 7. We czwartek próba scholi dla młodzieży i starszych od godziny 19.00.


 8. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po wieczornej Mszy świętej.


 9. Już za dwa tygodnie w niedzielę będzie kolejny nasz parafialny Festyn. We wtorek o 19.00 zapraszamy na spotkanie chętnych przy organizacji tego wydarzenia. Jeszcze raz zwracamy się do sponsorów o wsparcie finansowe, zakupienie nagród oraz słodyczy dla dzieci i rzeczy na loterie fantową. Prosimy już teraz Panie o upieczenie ciast na Festyn.


 10. Po Mszach świętych o 11.30 i 13.00 na tarasie od strony kancelarii zapisy na bieg, który będzie podczas festynu. Zapraszamy osoby chcące zmierzyć się na dystansie 4,5 km w biegu ulicami osiedla.


 11. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek 24 maja, po mszy św., na spotkanie poświęcone wspomnieniu sióstr Ledóchowskich.


 12. Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy koncert uwielbienia wNieboGłosy. Odbędzie się na pl. Wolności we Wrocławiu, wieczorem w Boże Ciało. Po uroczystych procesjach, które  przejdą ulicami Wrocławia, zapraszamy, by spotkać się, wspólnie modlić i uwielbiać Boga najpiękniejszą muzyką. Chcemy w ten sposób oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Początek o godzinie 19:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.


 13. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór do nowopowstałych szkół: Technikum kształcącego dla przemysłu lotniczego techników mechaników,mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Szczegóły na plakacie w gablocie.


 14. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać- poniedziałek- święto NMP Matki Kościoła; czwartek- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 15. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Niecałej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Olbrachtowskiej.

2018-05-13Wniebowstąpienie Pana Jezusa 1. Na Mszy św. o godz. 10.00 i o 11.30 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przystąpiły do I Komunii św. Przez najbliższe dni od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne na BIAŁY TYDZIEŃ, czyli na Mszę św. o godz.18.00, poprzedzoną nabożeństwem majowym godz. 17.30. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych.


 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w środę połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy również do gromadzenia się na majówce przy krzyżach znajdujących się na terenie naszej Parafii. Dzisiaj przy ul. Jeleniogórskiej i Ciechocińskiej a w przyszłą niedzielę przy krzyżu przy skrzyżowaniu ul. Zielonej i Białej. Początek tych nabożeństw o godz. 17.00.


 3. W poniedziałek Krąg biblijny dla dorosłych po wieczornej Mszy św. We wtorek Adoracja Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00 w czwartek i w piątek adoracja od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. podczas nich będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.


 4. Przeżywamy ten rok duszpasterski pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem świętym. W związku z uroczystością Zesłania Ducha świętego zapraszamy każdego dnia na nowennę, która jest bezpośrednio po nabożeństwie majowym a zwieńczeniem jej będzie WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W SOBOTĘ O 21.00. Szczególnie zapraszamy młodzież bierzmowaną wraz z rodzicami. Na Wigilię tę przychodzimy ze świecami.


 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 będzie rocznica I Komunii świętej. Dzieci rocznicowe przychodzą ze świecami na Eucharystię. Próba generalna przed rocznicą komunii będzie we wtorek o 16.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie we czwartek o 17.00 klasy A i B oraz w piątek o 17.00 klasy C i D.


 6. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek 17 maja, po mszy św., na spotkanie poświęcone pamięci Andrzeja Boboli – męczennika i patrona Polski.


 7. We wtorek o 19.00 zapraszamy na spotkanie chętnych przy organizacji naszego festynu parafialnego. Celem Festynu jest integracja parafian, spotkanie rodzin oraz dobra zabawa dla młodszych i starszych. W związku z tym, zwracamy się do sponsorów o wsparcie finansowe, o zakupienie nagród oraz słodyczy dla dzieci i rzeczy na loterie fantową. Zapisy na bieg, który będzie przy okazji festynu, zgodnie z zapowiedziami na stronie facebookowej rady osiedla Leśnica a także za tydzień w niedzielę na tarasie od strony wejścia do kancelarii. Zapraszamy!


 8. We czwartek o 19.00 próba scholi przed Wigilią Zesłania Ducha Świętego. Bardzo serdecznie zapraszamy osoby chcące zaangażować się w przygotowanie liturgii.


 9. Spotkanie dla bierzmowanych klas 7 szkoły podstawowej w piątek o godzinie 19.00.


 10. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we środę - św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 11. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Miłkowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Niecałej.

2018-05-06VI Niedziela Wielkanocna 1. VI niedziela Wielkanocy, pierwsza miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.


 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w środę połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy również do gromadzenia się na majówce przy krzyżach znajdujących się na terenie naszej Parafii. Dzisiaj przy ul. Starogajowej i Stabłowickiej, w przyszłą niedzielę przy krzyżu przy ul. Jeleniogórskiej i Ciechocińskiej. Początek tych nabożeństw o godz. 17.00.


 3. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godziny 9.00. Okazja do spowiedzi dla wszystkich wiernych, szczególnie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie codziennie od 17.30. Bardzo prosimy rodziców nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni.


 4. We wtorek Adoracja Pana Jezusa po Mszy wieczornej do godziny 20.00. Nie będzie adoracji we czwartek i piątek ze względu na próby komunijne.


 5. W przyszłą niedzielę na Msza św. o godz. 10.00 i o 11.30 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. W związku z tą uroczystością prosimy aby za tydzień wybrać inne godziny Mszy świętych, tak by na Mszach o 10.00 i o 11.30 mogły zająć miejsce w kościele rodziny i zaproszeni goście dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy za wyrozumiałość.


 6. Dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej mające w tym roku, 20 maja o godzinie 10.00 rocznicę swojej pierwszej komunii świętej, zapraszamy na dwa spotkania: we wtorek 8 maja i we wtorek 15 maja o 16.30.


 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w piątek po Mszy świętej wieczornej.


 8. W piątek po odśpiewaniu litanii i modlitwie koronką do Bożego miłosierdzia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha świętego.


 9. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 10. Dyrekcja,nauczyciele i uczniowie naszej szkoły podstawowej zapraszają serdecznie seniorów na przedstawienie z okazji świąt majowych, które odbędzie się 9 maja o 10.45 w auli szkolnej.


 11. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 10 maja, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: „Duch Święty źródłem darów i charyzmatów"


 12. W piątek na Mszę świętą zapraszamy członków i sympatyków koła Radia Maryja. Po Mszy świętej spotkanie.


 13. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: wtorek- Uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 14. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Lazurowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Miłkowskiej.


 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Tadeusza Targosza . Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego : Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2018-04-29V Niedziela Wielkanocna 1. Od wtorku przez cały maj codziennie o 17.30 będzie nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, w środę połączone z nowenną do MB Niestającej Pomocy. Zachęcamy również do gromadzenia się na majówce przy krzyżach znajdujących się na terenie naszej Parafii. W sobotę 5 maja pod krzyżem przy ul. Jeżowskiej, w niedzielę 6 maja przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Starogajowej i Stabłowickiej. Początek tych nabożeństw o godz. 17.00.


 2. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę 6 maja na spotkanie po Mszy świętej o 11.30.


 3. We czwartek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte jak w każdą niedzielę.


 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. W piątek przed południem ks. Proboszcz oraz ks. Krzysztof odwiedzą swoich chorych. Ks. Piotr odwiedzi w sobotę przed południem. We wtorek po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00 będzie Adoracja Pana Jezusa a w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy świętej o 8.30.


 5. W poniedziałek 11 maja o godzinie 19.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych.


 6. Dnia 3 czerwca odbędzie się Festyn Parafialny. W tym dniu odbędzie się także pierwszy w historii naszego Osiedla „Stabłowicki Bieg Po Zdrowie”. Bieg organizowany jest także dlatego, aby uczcić 100-lecie niepodległości Polski i nie zabraknie elementów z tym związanych. W biegu będą mogły wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia przed dniem 3 czerwca. Trasa biegu wynosi ok 4,5 km i rozpocznie się o godz. 17.30. Szczegółowe informacje dot. biegu, jak Regulamin, trasa, zapisy wraz z kartą zgłoszenia będą zamieszczone na stronie internetowej oraz Facebooku Rady Osiedla Leśnica już za kilka dni. Tam także znajdzie się kontakt do osoby udzielającej szczegółowych informacji. Natomiast 20 maja w niedzielę po Mszach Św. o godz. 12.30 i 13.00 na tarasie za kościołem będą dyżurowały osoby udzielające szczegółowych informacji na temat biegu i będą dysponowały kartami zgłoszenia. Ilość miejsc jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń. Uroczyste zakończenie biegu z wręczeniem nagród odbędzie się na tarasie za kościołem ok. godz. 19.30. Dla dzieci młodszych zostanie zorganizowany krótki bieg wraz z atrakcjami na boisku szkolnym podczas Festynu Parafialnego W dniu 20 maja będzie można także zapisać dzieci na ich bieg. Zachęcamy do wzięcia udziału zarówno w biegu jak i w naszym Festynie Parafialnym. Wierzymy, że obie te imprezy dostarczą naszym parafianom i gościom dużo radości.


 7. Doceniając znaczenie i wagę modlitwy wstawienniczej w Kościele, członkowie naszej Akcji Katolickiej i Apostolatu Maryjnego zaproponowali formę takiego modlitewnego wstawiennictwa w naszej Parafii . Dostępny jest numer telefonu 698 599 073, na który osoby życzące sobie modlitewnego wsparcia mogą wysyłać sms-y ze swoimi intencjami. Przesłane intencje wspierane będą modlitwą osób, które takiego wsparcia zdecydowały się udzielić. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które swoją modlitwą chcą wesprzeć przesyłane intencje o kontakt z p. Krzysztofem z AK lub p. Haliną z Apostolatu bądź też poprzez wysłanie sms-a na podany numer z informacją o chęci przystąpienia do tego dzieła. Numer telefonu, na który można wysłać sms-y jest dostępny na karteczkach na stoliku pod chórem.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we środę- św. Atanazego; we czwartek- Uroczystość NMP Królowej Polski; w piątek- św. Floriana. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Kruszcowej i Kosmonautów za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Lazurowej.


 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności Ryszard Wasilowicz. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

2018-04-22IV Niedziela Wielkanocna 1. Przeżywamy niedziele Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków naszego Seminarium Duchownego, którzy dzielą się na Mszach świętych świadectwem powołania a także rozprowadzają czasopismo Vox Nostra o życiu seminaryjnym i powołaniu kapłańskim.


 2. Krąg biblijny w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 3. Adoracja Najświętszego sakramentu w stałych godzinach we wtorek po Mszy wieczornej do godziny 20.00, a we czwartek i piątek od 17.00.


 4. We wtorek o 19.00 zapraszamy na spotkanie chętnych przy organizacji naszego festynu parafialnego. Już teraz informujemy, że w związku z Festynem będzie miał miejsce bieg ulicami naszego osiedla, po raz pierwszy w historii. Szczegóły i zapisy na to wydarzenie będą podane za tydzień.


 5. We czwartek od 19.00 próba scholi dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy każdego kto chciałby spróbować śpiewać na chwałę Boga.


 6. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek 26 kwietnia, po mszy św., na prezentację dokumentu filmowego "Biblio, ojczyzno moja" poświęconego wartości żywego kontaktu z Biblią w naszym życiu.


 7. W piątek na wieczorną Mszę świętą zapraszamy członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego. Po Mszy świętej spotkanie.


 8. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej.


 9. W sobotę wyjazd do Łagiewnik na Mszę beatyfikacyjną Hanny Chrzanowskiej. Wyjazd będzie miał miejsce o 4 rano z parkingu naszego szpitala. Koszt autokaru 50 zł.


 10. „W podziękowaniu za Wolność” pod takim hasłem, w roku stulecia odzyskania niepodległości, 1 maja zapraszamy na Majówkę na górę Ślężę. Szczegóły wydarzenia na plakatach w gablocie.


 11. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: poniedziałek- św. Wojciecha, uroczystość ku czci patrona Polski, w środę- św. Marka Ewangelisty. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Jeżowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Kruszcowej i Kosmonautów.


 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Krystynę Dziechciarz . Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niej: Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…

2018-04-15III Niedziela Wielkanocna 1. Przeżywamy III niedzielę wielkanocną a zarazem Niedzielę Biblijną, która inauguruje X Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych.


 2. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Krąg biblijny.


 3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00 będzie Adoracja Pana Jezusa a w czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


 4. We środę 18 kwietnia w naszej Szkole Podstawowej nr 95 będzie miał miejsce VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej ANIELSKA MUZYKA. Początek festiwalu o godzinie 10.00.


 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie w sprawie organizacji festynu. Zapraszamy osoby, które dysponują czasem i mają chęć włączyć się w to wydarzenie. Szczególnie osoby znające się na tworzeniu stron internetowych.


 6. We środę 18 kwietnia bezpłatne porady prawne od godziny 19.00.


 7. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek 19 kwietnia, po mszy św., na spotkanie poświęcone pamięci wydarzeń po katastrofie samolotu z polską delegacją rządową w Smoleńsku. Zaprezentowany zostanie materiał filmowy o budzącej się solidarności i godności Polaków w tym tragicznym czasie.


 8. Próba scholi dla młodzieży, dorosłych, każdego kto chciałby zobaczyć jak to jest śpiewać dla Pana Boga będzie od tego tygodnia już nie w sobotę ale we czwartek od 19.00. Serdecznie zapraszamy.


 9. Poradnia rodzina działająca przy naszej parafii zaprasza na warsztaty dla rodziców, którzy pragną lepiej poznać i zrozumieć swoje dzieci. Warsztaty rozpoczną się we wtorek, 24 kwietnia o godz. 10.30. W sposób szczególny zapraszamy młode mamy, które rozpoczynają swoją drogę macierzyństwa. Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław. Szczegółowe informacje o warsztatach znajdą Państwo na plakatach umieszczonych w gablotkach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.


 10. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu świętego dzieciom z naszej parafii. Katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Eucharystii.


 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 12. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Jeleniogórskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Jeżowskiej.


 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Leon Jaromi, Jadwiga Przybyłek. Pomódlmy się o chwałę nieba dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

2018-04-08Niedziela Miłosierdzia Bożego 1. Przeżywamy 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Przed Mszą wieczorną Mszą świętą o 17.30 będzie modlitwa nabożeństwem ku Czci Miłosierdzia Bożego.


 2. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To jest zarazem dzień świętości życia. Na stoliku pod obrazem Jana Pawła II możemy się włączyć w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa, która polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca świętego i specjalnej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców, aby mogło się szczęśliwie narodzić. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło. W poniedziałek na Mszy świętej o 18.00 będzie możliwość podjęcia adopcji w sposób uroczysty składając ślubowanie adopcyjne.


 3. We piątek po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla ministrantów.


 4. We wtorek adoracja Pana Jezusa w ciszy po Mszy świętej do godziny 20.00. Adoracja w czwartek od 17.30 a w piątek od 17.00.


 5. Krąg biblijny dla dorosłych w poniedziałek po wieczornej Mszy św.


 6. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie we czwartek 12 kwietnia, po wieczornej Mszy świętej. Temat spotkania: "Duch Święty duszą Kościoła"


 7. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o godzinie 10.30 w salce.


 8. Poniedziałek i czwartek od 16.30 próby przed pierwszą komunią świętą.


 9. W piątek Msza święta z intencją członków i sympatyków koła Radia Maryja. Po Mszy świętej spotkanie.


 10. W przyszłą niedzielę jako 3 miesiąca będziemy modlić się na Mszy świętej za małżeństwa z naszej parafii oraz w intencji dzieci przeżywających swoją pierwszą rocznicę urodzin. Prosimy o podawanie imion i nazwisk dzieci do soboty.


 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 95 zaprasza w najbliższą sobotę 14 kwietnia na dzień otwarty w godzinach 10.00-12.00. Zapraszamy rodziców i dzieci , które od września rozpoczną naukę w klasach pierwszej i zerowej. W programie m.in. Zabawy ruchowe, przy muzyce, zajęcia plastyczne i zwiedzanie szkoły, to okazja by poznać ofertę szkoły.


 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 13. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Jagniątkowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Jeleniogórskiej.


 14. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Basiński. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego: Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2018-04-01Zmartwychwstanie Pańskie 1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Życzymy wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym gościom, aby każdy z nas doświadczył i przyjął zwycięską Miłość samego Boga. A my ogarnięci Nią, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi i siostrami. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Niech ten czas świąteczny będzie dla Was Kochani czasem radości i dobroci, którą umiejmy i chciejmy się dzielić.


 2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, porządek jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę, w dniu jutrzejszym są przeznaczone na potrzeby naszego Papieskiego Wydziału Teologicznego i Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.


 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie tych Świąt. Dziękujemy młodzieży za pomoc w dekoracji kościoła, a także wszystkim którzy włączyli się w piękny przebieg Liturgii tych dni- Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii świętej, Panu kościelnemu i Panu organiście.
  Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!


 4. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przygotowując się do tego wydarzenia codziennie modlimy się Nowenną a w niej koronką do Bożego miłosierdzia, śpiewaną przez scholę parafialną. Modlitwa ta będzie dzisiaj o 17.40 a od jutra bezpośrednio po Mszach świętych wieczornych.


 5. Ksiądz proboszcz oraz Ksiądz Krzysztof odwiedzą swoich chorych w piątek przed południem.


 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego.


 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę i w piątek po wieczornej Mszy.


 8. W najbliższą sobotę 7 kwietnia, rozpoczyna się Mszą świętą o godzinie 18.00 w parafii św. Anny na Praczach Odrzańskich kolejny kurs przedmałżeński. Zapraszamy zainteresowane osoby.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Iwonickiej i Sobieszowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Jagniątkowskiej.


 10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Anielę Korzycką. Pomódlmy się teraz o radość nieba dla niej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

2018-03-25Niedziela Palmowa 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj na godzinę 17.00.


 2. Obowiązkowe spotkanie z próbą liturgii świątecznej dla wszystkich ministrantów we czwartek o 12.00.


 3. Spowiedź św. dla osób, które jeszcze nie skorzystały z sakramentu w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed wieczorną Eucharystią. We wtorek po Mszy świętej podczas adoracji do godziny 20.00 a także w środę od 17.00 do 18.00.


 4. We wtorek wieczorna Msza święta z intencją Apostolatu Maryi. Zapraszamy członków i sympatyków do wspólnej modlitwy oraz na spotkanie po Eucharystii.


 5. Ks. Piotr odwiedzi swoich chorych w środę przed południem.


 6. W Wielki Czwartek, w Katedrze Wrocławskiej o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. Krzyżma, z udziałem duchowieństwa naszej archidiecezji. Tego dnia w naszej parafii, Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00.


 7. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00, a o godz. 21.00 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego Osiedla. Przejdziemy ulicami: Boguszowską, Śnieżną, Zółtą, Tatrzańską i Bieszczadzką. Prosimy o zabranie ze sobą świec i krzyży, które wiszą w naszych domach. Niech krzyż trzymany w naszych dłoniach będzie publicznym wyznaniem wiary w Boga. Do niesienia krzyża w czasie Drogi zapraszamy- LSO, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Apostolat Maryjny, Żywy Różaniec, Młodzież, Domowy Kościół, Akcję Katolicką, Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, rodziców tej młodzieży oraz Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., Radę Parafialną. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a zatem całkowity zakaz spożywania pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.


 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu- w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 18.00 oraz po wieczornej Liturgii do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej, czyli do 21.00. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 15.00 i od 18.00 do 21.00. W Wielki Piątek o godz. 15.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i dla osób, które z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć o 21.00.


 9. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przygotowującą nas do Święta Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta będzie miała miejsce w piątek i w sobotę pół godziny przed wieczorną Liturgią, w niedzielę o 17.45.


 10. W Wielką Sobotę-święcenie pokarmów - od godz. 10.00 do 14.00, co godzinę. Liturgia Wielkosobotnia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną. Prosimy o zabranie świec na tę Liturgię.


 11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Jednocześnie informujemy, że nie ma Mszy św. o godz. 8.30 w Niedzielę Zmartwychwstania, abyśmy mogli świętować w naszych domach w gronie najbliższych.


 12. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w całym Triduum Sacrum. Niech nasz udział w Liturgiach- Wielkiego Czwartku, Piątku, Wigilii Paschalnej i Niedzieli Zmartwychwstania, będzie świadectwem naszej wiary i bliskości z Jezusem Chrystusem. Szczególnie to zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


 13. Przy wyjściu możemy zaopatrzyć się w dekoracje świąteczne, oraz palmy przygotowane przez naszych seniorów.


 14. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek i w środę po wieczornej Mszy.


 15. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Hożej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Iwonickiej i Sobieszowskiej.
Program

2018-03-18V Niedziela Wielkiego Postu 1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Od dzisiaj zmienia się charakter tego okresu. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościołach zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i 19.00, w niedzielę o godz. 17.00. nabożeństwo Gorzkich Żali.


 2. Dzisiejszy dzień jest ostatnim naszych rekolekcji parafialnych. Dziękujemy Bogu za ten czas i rekolekcjonistę księdza Mariana, za słowa które do nas kierował przez ostatnie 3 dni. Naszym wyrazem wdzięczności są modlitwa za księdza i ofiary, które zostały złożone na tacę podczas Mszy świętej. Serdeczne Bóg zapłać.


 3. Adoracja Pana Jezusa we wtorek po Mszy świętej wieczornej do godziny 20.00 a w czwartek i piątek od godziny 17.00. W poniedziałek Krąg biblijny dla dorosłych a we czwartek dla młodzieży. W środę o 17.45 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 17.15.


 4. Zbiórka dla ceremoniarzy, lektorów, ministrantów starszych, ministrantów młodszych i kandydatów w piątek o 19.00. Będą już pierwsze próby do liturgii Triduum Paschalnego.


 5. Akcja Katolicka zaprasza na zebranie sprawozdawczo - wyborcze oddziału. We czwartek 22 marca, po wieczornej Mszy Świętej.


 6. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o 10.30 w salce. Nowo powstała schola dla młodzieży i dorosłych ćwiczy w sobotę od 19.00.


 7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Przyjdziemy do świątyni z gałązkami palm, które zostaną uroczyście poświęcone na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, by następnie wyśpiewać radosne Hosanna Synowi Bożemu. Palmy będą rozprowadzane także przez panie z Koła Seniorów. Z racji przypadającej za tydzień Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia przeniesiony jest na 9 kwietnia.


 8. Zebranie w sprawie organizacji naszego festynu parafialnego będzie we wtorek po wieczornej Eucharystii, czyli około 18.30.


 9. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalisza 5 kwietnia. Zapisy na tę pielgrzymkę zamykają się w dniu 19 marca. Można również zapisać się jeszcze na pielgrzymkę do Łagiewnik w dniu 28 kwietnia na beatyfikację Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej.


 10. Za tydzień 4 niedziela miesiąca. Dlatego Mszy świętej o 13.00 będzie udzielony sakrament chrztu świętego. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy świętej wieczornej.


 11. W poniedziałek z racji uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Arcybiskupie Józefie Kupnym z racji patronalnego święta.


 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 13. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Góreckiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Hożej.


 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Adam Andrzejewski, Genowefa Szpaczek, Ryszard Zagajewski. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-03-11IV Niedziela Wielkiego Postu 1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu, która w liturgii nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.


 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków z naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za wspólną modlitwę na Mszach świętych.


 3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego Salvator, Po każdej Mszy świętej dają krótkie świadectwo z wyjazdów misyjnych z różnych państw oraz opowiadają o swojej wspólnocie. Po Mszach jest możliwe wsparcie wolontariatu przez zakup pamiątek misyjnych przywiezionych z misji oraz wykonanych przez wolontariuszy rękodzieł.


 4. Za tydzień po Mszy świętej o 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej.


 5. W przyszłą niedzielę jako trzecią miesiąca na Mszy o godzinie 10.00 będziemy modlić się w intencjach małżeństw z naszej parafii oraz dzieci przeżywających pierwszą rocznicę urodzin. Prosimy o podanie imion i nazwisk tych dzieci do soboty włącznie w zakrystii aby mogły otrzymać pamiątkowe dyplomy.


 6. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Plan rekolekcji leży na stolikach pod chórem. Ćwiczenia duchowe poprowadzi ks. Marian Chełmecki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu rekolekcjoniście wypraszając dla niego potrzebne łaski na ten święty czas. Na zakończenie rekolekcji w niedzielę, będzie zbierana taca, jako nasze podziękowanie dla Rekolekcjonisty. Okażemy w ten sposób swoją wdzięczność.


 7. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie mieć spotkanie we czwartek o 19.00 w ramach nauki rekolekcyjnej i po jej zakończeniu zostaną wręczone książeczki. Obecność na spotkaniu obowiązkowa.


 8. W sobotę będzie dzień spowiedzi św. wielkopostnej rano od 8.00 do 9.00. Natomiast po południu od 16.00 do 18.00. W tym czasie dzieci i młodzież zapraszamy od 16 godziny a dorosłych od 17.00 do 18.00. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnie dni przed świętami.


 9. Od dziś można nabyć świece paschalne Caritas. Warto, aby w każdym domu, na stole świątecznym była świeczka, która symbolizuje Zmartwychwstałego Pana a po świętach można będzie zapalić ją na grobach naszych zmarłych jako znak naszej wiary w ich życie wieczne.


 10. Krąg biblijny w poniedziałek dla dorosłych. Ze względu na rekolekcje nie będzie: Kręgu biblijnego w czwartek dla młodzieży oraz zbiórki ministrantów w piątek.


 11. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w czasie rekolekcji będą o 17.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali są przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W środę o 17.45 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.


 12. Od poniedziałku zaczyna się gruntowny remont parkingu parafialnego. Stąd przez kilka tygodni będzie on wyłączony z użytkowania. Prosimy o zabranie zostawionych na nim aut.


 13. Porady prawne będą w poniedziałek o godzinie 19.00.


 14. W piątek rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jak podają organizatorzy wydarzenia: „ nazywa się ona ekstremalną bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. To czas byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać”. Podane trasy są dostępne na stronie internetowej www.EDK.ORG.pl . Z naszej parafii ks. Piotr będzie brał udział w drodze z Wrocławia na Ślęzę. Inną proponowaną trasą jest np. z Kościoła św. Jadwigi w Leśnicy do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.


 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 16. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Głuszyckiej i Przechodniej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Góreckiej.

2018-03-04III Niedziela Wielkiego Postu 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i 19.00, w niedzielę o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.


 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków z wrocławskiego seminarium oraz kleryka z czeskiego seminarium w Ołomuńcu. Dziękujemy za wspólną modlitwę na Mszach świętych.


 3. Serdecznie zapraszamy osoby pragnące zaangażować się w organizację tegorocznego festynu parafialnego. Zapraszamy wszystkich, mających jakiekolwiek pomysły odnośnie tego wydarzenia. Spotkanie będzie miało miejsce we wtorek po Mszy świętej wieczornej czyli około 18.30.


 4. W środę o 17.45 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy a w piątek, przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej, o 17.15 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.


 5. W poniedziałek dla dorosłych Krąg biblijny a we czwartek dla młodzieży a po wieczornej Eucharystii.


 6. We wtorek po Mszy świętej adoracja Pana Jezusa w ciszy do godz. 20.00. W czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.


 7. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 8 marca, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Maryja oblubienicą Ducha Świętego"


 8. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o godzinie 10.30. Schola, w której śpiewać mogą młodzież i dorośli ćwiczy w sobotę od 19.00.


 9. W piątek Msza święta w intencji Członków i sympatyków koła radia Maryja, po Mszy świętej spotkanie. Z tej okazji warto przypomnieć, że przy ostatnich ławkach jest skarbona do których można wkładać ofiary na rzecz radia Maryja. Są one raz w miesiącu w całości przekazywane na działalność radia i telewizji Trwam.


 10. Ministranci mają spotkanie w piątek po Mszy świętej wieczornej.


 11. Od czwartku 15 marca będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Módlmy się o dobre przygotowanie się do tego szczególnego czasu. Ze stolików pod chórem można zabrać plan rekolekcji. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o ojcu rekolekcjoniście Marianie.


 12. Wielki Post to szczególny czas modlitwy, postu i zaangażowania na rzecz tych, którzy znajdują się w potrzebie. Zadbajmy zatem, aby wspierać tych, którym życie przyniosło trudności duchowe i materialne. Możemy to także uczynić poprzez przeniesienie artykułów spożywczych i złożenia ich do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.


 13. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece paschalne Caritas. Warto, aby w każdym domu, na stole świątecznym była świeczka, która symbolizuje Zmartwychwstałego Pana.


 14. Za tydzień ,11 marca, w naszej parafii gościć będziemy wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy po każdej Mszy świętej powiedzą krótkie świadectwo z wyjazdów misyjnych z różnych państw oraz opowiedzą o swojej wspólnocie. Po Mszach będzie możliwe wsparcie wolontariatu przez zakup pamiątek misyjnych przywiezionych z misji oraz wykonanych przez wolontariuszy rękodzieł.


 15. Organizowane są pielgrzymki: Do Łagiewnik 29 kwietnia na beatyfikację sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej, oraz do Kalisza do sanktuarium św. Józefa w dniu 5 kwietnia. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby. Szczegóły w zakrystii u księdza Krzysztofa.


 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 17. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Daktylowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Głuszyckiej i Przechodniej.


 18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Halinę Maćkowską, Krystynę Krytowską. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-02-25II Niedziela Wielkiego Postu 1. Druga niedziela Wielkiego Postu, jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami. Dzisiaj obok modlitwy i postu, chcemy także ofiarować naszą jałmużnę, dlatego prosimy – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek przed Kościołem, na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w krajach świata. Bóg zapłać za każdą złotówkę.


 2. Prosimy o przynoszenie wypełnionych deklaracji zgłoszeniowych do bierzmowania. Należy je oddać wypełnione do zakrystii, najpóźniej do 4 marca.


 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i 19.00 oraz w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są, jak co roku na kwiaty do Bożego Grobu.


 4. Krąg biblijny dla dorosłych w poniedziałek po wieczornej Eucharystii. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego dla młodzieży.


 5. We wtorek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie po Mszy wieczornej do godziny 20.00. Natomiast w czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


 6. We wtorek z racji 27 dnia miesiąca Msza święta z intencją członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego. Po Eucharystii spotkanie.


 7. Spotkanie dla ministrantów w piątek po Mszy świętej wieczornej. Schola dziecięca ma próbę w niedzielę o 10.30. Schola dla młodzieży i dorosłych ćwiczy śpiew w sobotę o 19.00.


 8. 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci o "Żołnierzy Wyklętych". Z tej racji parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek po wieczornej Mszy. św., na spotkanie poświęcone narodowemu bohaterowi - rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Warto bliżej poznać historię życia tego wielkiego człowieka, który poświęcił wszystko dla naszej Ojczyzny.


 9. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, księża Krzysztof i Piotr w sobotę przed południem.


 10. W niedzielę adoracja Pana Jezusa po Mszach świętych. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy o 8.30.


 11. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Guadelupe w Meksyku, od 18-25 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza Piotra.


 12. Na niedzielę, 29 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Krakowa- Łagiewnik na beatyfikację sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej, pierwszej Polskiej pielęgniarki, która zostanie ogłoszona błogosławioną. Osoby chętne na wyjazd prosimy w ciągu 2 tygodni o podjęcie decyzji i zgłaszanie się do księdza Krzysztofa. Ostateczna lista na wyjazd musi być zamknięta do 11 marca aby uzyskać wejściówki na Mszę świętą beatyfikacyjną.


 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 14. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Drogosławickiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie i kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Daktylowej.


 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Władysława Jedyka. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

2018-02-18I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu, Wrocławską Niedzielę Hospicyjną. Przed kościołami naszego miasta wolontariusze przeprowadzają zbiórkę na rzecz hospicjów zajmujących się dorosłymi ludźmi umierającymi na raka. Dziękujemy za złożone ofiary.


 2. Gościmy dzisiaj na parafii pana Zygmunta Romanowskiego, który daje wyjątkowe świadectwo działania Bożego w jego życiu. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie koncert z utworami, które zostały przez niego napisane.


 3. Dziś po Mszy o 13.00 będzie spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


 4. W przyszłą niedzielę jako czwartą miesiąca na Mszy św. o godz. 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu św., spotkanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św.


 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale, których tematem będzie Całun Turyński. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo. Ofiary składane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są, jak co roku na kwiaty do Bożego Grobu.


 6. Pamiętajmy także o osobistych umartwieniach, oraz specjalnych postanowieniach na ten czas, które pomogą nam owocnie przeżyć Wielki Post. Przy ołtarzu Bożego miłosierdzia od jutra będzie stać kosz, do którego możemy włożyć różne artykuły spożywcze, jako dar dla Rodzin potrzebujących naszej Parafii.


 7. Krąg biblijny: w poniedziałek dla dorosłych oraz we czwartek dla młodzieży po wieczornej Mszy św.


 8. W piątek po wieczornej Mszy św. zbiórka dla ceremoniarzy, lektorów, i ministrantów starszych, ministrantów młodszych i kandydatów.


 9. Próba scholki dziecięcej będzie w niedzielę o godzinie 10.30 natomiast spotkanie dla nowo powstałej scholi dla dorosłych i młodzieży w sobotę o 19.00.


 10. We wtorek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie po Mszy wieczornej do godziny 20.00, a w czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.


 11. W środę nowenna do NMP o 17.45.


 12. W piątek koronka do Bożego miłosierdzia o godzinie 17.15 przed Drogą krzyżową.


 13. Bezpłatne porady prawne w piątek 23 lutego od godziny 19.00.


 14. Poradnia rodzinna przy naszej parafii zaprasza na warsztaty dla małżonków z cyklu Akademia Udanego Małżeństwa. Spotkania mają na celu poprawę komunikacji i rozumienia się w związku. Warsztaty rozpoczną się w środę, 21 lutego o godz. 18.30. Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane ze środków gminy Wrocław. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci.
  Szczegółowe informacje znajdą Państwo na plakatach umieszczonych w gablotkach przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.
  Serdecznie zapraszamy.


 15. Za tydzień przeżywać „Niedzielę „Ad Gentes” jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. „Ad Gentes” to Dzieło Pomocy Komisji Episkopatu Polski, ds. Misji, wspiera ono działalność polskich misjonarzy. Tego dnia przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.


 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 17. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Cieplickiej i Ciechocińskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Drogosławickiej.


 18. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Roman Milewicz, Krystyna Skiba, Henryka Tomaszewska. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-02-11VI NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Przeżywamy VI niedzielę zwykłą, ostatnią niedzielę karnawału. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.


 2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy grupy modlitewne o poprowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 15.30 – Żywy Różaniec, 16.00 - Apostolat Maryi, 16.30 – Akcja Katolicka, 17.00 Domowy Kościół i młodzież. A następnie po Mszy świętej adoracja będzie trwała dalej w ciszy, do godziny 20.00. Niech nasza wspólnotowa modlitwa i chwila zatrzymania przed Panem, będą najlepszą formą przygotowania do czasu Wielkiego Postu.


 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00. Gorzkie żale za tydzień w niedzielę o godz. 17.00. Na nabożeństwa szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.


 4. W piątek o 17.45 koronka do Bożego miłosierdzia i nabożeństwo do św. Jana Pawła II z racji 16-go dnia miesiąca.


 5. We czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy świętej.


 6. W związku z 78-ą rocznicą pierwszej zsyłki na Syberię przeprowadzonej 10 lutego 1940roku. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie poświęcone Sybirakom we czwartek 15 lutego po wieczornej Mszy świętej.


 7. Również w czwartek bezpłatne porady prawne od godziny 19.00.


 8. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministranta w piątek po wieczornej Eucharystii czyli około 18.30.


 9. Scholka dziecięca będzie mieć próbę w niedzielę o 10.30.


 10. W sobotę o 19.00 pierwsze spotkanie dla młodzieży i dorosłych chętnych by śpiewać na Mszach w scholi parafialnej. Zapraszamy każdego umiejącego grać na instrumentach, lubiącego śpiewać. Każdy jest mile widziany.


 11. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 będziemy modlić się w intencji małżeństw naszej Parafii oraz w intencji dzieci jednorocznych. Dzieci, które będą mieć w tym miesiącu 1 rocznicę urodzin zgłaszać można w zakrystii do soboty włącznie. Po tej Mszy świętej prosimy o pozostanie osób, które czują chęć dołączenia do Domowego Kościoła, lub mające jakiekolwiek pytania na jej temat.


 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczniów i rodziców klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 gimnazjum zapraszamy już teraz na spotkanie 18 lutego po Mszy świętej o godzinie 13.00. Na spotkaniu tym zostaną wręczone formularze zgłoszeniowe osób przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy zainteresowane osoby.


 13. Za tydzień w niedzielę odbędzie się 13 niedziela hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmującymi się ludźmi dorosłymi, chorymi na raka. Z tej okazji pod kościołem będzie kwesta, z której całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie chorych.


 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 15. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Boguszowskiej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Cieplickiej i Ciechocińskiej.


 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Katarzynę Soloch oraz Teofilę Sienkiewicz. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla nich. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie…

2018-02-04V Niedziela Zwykła 1. Pierwsza niedziela miesiąca lutego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy św. o godz. 8.30.


 2. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom od najmłodszych do najstarszych, którzy zaangażowali się w piątek przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Bóg zapłać za okazaną pomoc i Wasze zaangażowanie w wygląd naszego kościoła.


 3. W tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. We wtorki adoracja Pana Jezusa w ciszy po Mszy świętej wieczornej do 20.00 a czwartek i piątek od 17.00 adoracja z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.


 4. Za dwa tygodnie rozpoczynamy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczniów i rodziców klas 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 gimnazjum zapraszamy już teraz na spotkanie 18 lutego po Mszy świętej o godzinie 13.00. Na spotkaniu tym zostaną wręczone formularze zgłoszeniowe osób przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy zainteresowane osoby.


 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej.


 6. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek po wieczornej Eucharystii.


 7. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie formacyjne we czwartek 8 lutego, po wieczornej Mszy Świętej. Temat spotkania: "Rola Ducha Świętego w życiu Trójcy Świętej"


 8. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja, po Mszy św. spotkanie formacyjne.


 9. Poradnia Rodzinna przy naszej parafii zaprasza na Wieczór dla Zakochanych Małżeństw, realizowany w ramach IV Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10.02 w godzinach 17-21. W programie: konferencja, warsztaty, konkurs wiedzy o własnym małżeństwie oraz poczęstunek w romantycznej atmosferze. Na Wieczór obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na plakacie w gablotce oraz stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.


 10. Za tydzień w niedzielę 11 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego, dlatego na Mszę o godzinie 10.00 zapraszamy szczególnie chorych z naszej parafii. Po Mszy będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Udzielenie sakramentu chorych nie ma na celu -jak się nieraz sądzi - wyłącznie przygotowania człowieka na śmierć, lecz również umocnienie go w jego cierpieniach. „Człowiek niebezpiecznie chory potrzebuje szczególnej łaski Bożej, aby pod wpływem lęku nie upadł na duchu i podlegając pokusom nie zachwiał się w wierze. Dlatego Chrystus w sakramencie namaszczenia daje swoim wiernym, dotkniętym choroba, potężną moc i obronę”. „Sakrament ten udziela choremu łaski Ducha Świętego, która pomaga całemu człowiekowi do zbawienia, a mianowicie umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci. Dzięki tej pomocy chory może nie tylko znosić dolegliwości choroby, ale także je przezwyciężać i odzyskać zdrowie, jeżeli to jest pożyteczne dla zbawienia jego duszy. W sakramencie namaszczenia chorych człowiek dostępuje udziału w zbawczej męce i śmierci Chrystusa. Kościół zachęca wszystkich cierpiących, chorych i umierających, aby świadomie łączyli się z męką i śmiercią Chrystusa i w ten sposób przysparzali dobra całemu ludowi Bożemu, przyczyniając się do jego zbawienia. Pomodlimy się w tym dniu także w intencji wszystkich chorych i cierpiących i tych, którzy służą chorym.


 11. Zakończyliśmy Wizytę kolędową w naszej Parafii. Odwiedziliśmy około 60% rodzin. Jako duszpasterze jesteśmy bardzo wdzięczni za każde odwiedziny i otwarte drzwi, zapewniamy o naszym zatroskaniu o dobro wszystkich i naszej żywej pamięci modlitewnej. Składamy również serdeczne podziękowania za złożone ofiary.


 12. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: poniedziałek-św. Agatę, we wtorek-Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w sobotę- Wspomnienie św. Scholastyki. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 13. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Białej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Boguszowskiej.


 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Regina Czyż. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

2018-01-28IV Niedziela Zwykła 1. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 13.00 usłyszymy kolędy w wykonaniu chóru Gloria Dei.


 2. W piątek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów. 2 lutego po wieczornej Mszy św. prosimy o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznej.


 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę życia zakonnego – szczególnego naśladowania Jezusa przez czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością.


 4. Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek i wtorek rano o godz. 8.00. We środę, czwartek i sobotę o 8.00 i 18.00 natomiast w piątek w święto ofiarowania Pańskiego Msze św. o godz. 9.00 16.30 i 18.00.


 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego. W czwartek i piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, oraz możliwość skorzystania ze sakramentu pokuty i pojednania. W środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego.


 6. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza we czwartek 1 lutego o godz.18.30 do salki katechetycznej na spotkanie, na którym w karnawałowym nastroju powspominamy z przymrużeniem oka realia lat minionych.


 7. We czwartek bezpłatne porady prawne od godziny 19.00.


 8. W piątek przed południem ksiądz Proboszcz oraz Krzysztof odwiedzą swoich chorych. Ks. Piotr odwiedzi chorych w sobotę przed południem.


 9. W sobotę 3 lutego o godz. 18.00 w parafii p.w. św. Anny na Praczach Odrzańskich rozpocznie się pierwszy w tym roku kurs przedmałżeński.


 10. Próba scholi w niedzielę o 10.30. Serdecznie zapraszamy dzieci zwłaszcza te, które pragną dołączyć do scholki parafialnej.


 11. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek po Mszy św. porannej , a we środę i piątek po Mszy św. wieczornej.


 12. W piątek po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla wszystkich ministrantów i kandydatów. Zapraszamy chłopców pragnących dołączyć do grona ministrantów.
 13. Plan kolędy na ten tydzień:
  1. 29 stycznia, poniedziałek:
   od godziny 15:30 -Źródlana od początku i końca ulicy
   od godziny 17:00 - Daktylowa 5, 7 oraz Arbuzowa 5
   od godziny 17:00 -Daktylowa 1,3,
  2. 30 stycznia, wtorek:
   od godziny 15:30 - Oliwkowa
   od godziny 17:00 – Arbuzowa numery od 11 do 13c
   od godziny 17:00 – Daktylowa 10,12,14
  3. 31 stycznia, środa:
   od godziny 15:30 Kosmonautów
   od godziny 17:00 Daktylowa 9 i 11 oraz Arbuzowa od 15 do 19b
   od godziny 18:00 ul. Lubawska
  4. 1 lutego, czwartek:
   od 15.30 dodatkowa, na zaproszenie. W tym dniu księża odwiedzą te domy, które z różnych przyczyn nie zostały odwiedzone w podanym terminie. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach świętych.

 14. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Błękitnej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Białej.


 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Marię Guskę. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niej: Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…

2018-01-21III Niedziela Zwykła 1. III niedziela zwykła.


 2. Msze św. w tym tygodniu tylko rano o godz. 8.00, z wyjątkiem środy i soboty, w te dni Msza św. rano o 8.00 i wieczorem o 18.00. W środę o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po porannej Mszy św. oraz w środę po wieczornej Eucharystii.


 3. W sobotę 3 lutego o godz. 18.00 w parafii p.w. św. Anny na Praczach Odrzańskich rozpocznie się pierwszy w tym roku kurs przedmałżeński.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej a brzmi on następująco:
  1. 21 stycznia, niedziela::
   od godziny 17:00 – Rodzynkowa 3,4

  2. 22 stycznia, poniedziałek: :
   od godziny 15:30 - Ananasowa, Cytrynowa, Pomarańczowa, Mandarynkowa
   od godziny 15:30 - Będkowska, Jaźwińska, Strzeblowska, Sulistrowska
   od godziny 18: Olbrachtowska 44, 46,48 i Olbrachtowska domki następnie Arbuzowa 27 i 29
   od godziny 18:00 – Wojanowska 80,82,84

  3. 23 stycznia, wtorek: :
   od godziny 15:30 – Błękitna , Złota
   od godziny 15:30 – Biała
   od około godziny 18:00- Stabłowicka bloki: 77,77a,79,79a,81,83
   od godziny 18:00 – Rodzynkowa 5,6

  4. 24 stycznia, środa::
   od godziny 15:30 - Przesiecka kapłani zaczynają od początku i końca
   następnie od około godziny 17:00 – Stabłowicka bloki: 85,87,87a,98,100

  5. 25 stycznia, czwartek::
   od godziny 15:30 –Tatrzańska
   od 18: Arbuzowa 3 i 5
   od godziny 17:00 – Rodzynkowa 8,10

  6. 26 stycznia, piątek::
   od godziny 15:30 – Skałeczna, Jesiennicka,
   następnie od około 17:00 Kokosowa 1,3,5,7
   od godziny 17:00 – Rodzynkowa 12,14

  7. 27 stycznia, sobota::
   od godziny 12:00 - Arachidowa następnie po przejściu tej ulicy około godziny 14:00 - Kokosowa wszystkie domy jednorodzinne i szeregowe oraz bloki 9, 11 i 13
   drugi ksiądz: od godziny 12:00 - Arbuzowa 4,7,7a,9,9a
   trzeci ksiądz od godziny 12:00 – Stabłowicka 102,110
 5. Msza w intencjach Apostolatu Maryi będzie w sobotę o 18.00.


 6. W przyszłą niedzielę na Mszy o 13.00 zostanie udzielony sakrament chrztu świętego dzieciom a także usłyszymy koncert kolęd w wykonaniu chóru Gloria Dei z parafii św. Bonifacego z Wrocławia.


 7. Od Nowego Roku w naszej parafii działa poradnia rodzinna, współfinansowana ze środków gminy Wrocław. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych konsultacji doradcy rodzinnego w czwartki od 17.00 do 20.00 oraz psychologa w poniedziałki od 18.30 do 20.30 i we wtorki od 18.30 do 19.30. Dodatkowo poradnia zaprasza na warsztaty dla małżonków i rodziców. Szczegółowe informacje o ofercie poradni oraz warsztatów znajdą Państwo na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.


 8. Bezpłatne porady prawne w środę od godziny 19.00 w salce katechetycznej.


 9. 1 lutego w środę będzie dzień kolędy na życzenie, księża odwiedzą te domy, które z różnych przyczyn nie zostały odwiedzone w podanym terminie. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach świętych.


 10. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Arbuzowej i Kokosowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Błękitnej.


 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp.Jana Wywrockiego. Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego: Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie.

2018-01-14II Niedziela Zwykła 1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku.


 2. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe grupy modlitewne naszej parafii- Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Krąg biblijny dla dorosłych i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Początek spotkania godz. 16.00.


 3. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
  1. 14 stycznia, Niedziela:
   od godziny 17: Rodzynkowa 1,2
  2. 15 stycznia, poniedziałek:
   od godziny 15:30 - Jeleniogórska parzysta (kapłani zaczynają od obu stron)
   od około godziny 18:00: Olbrachtowska 2,4
   od godziny 17:00 - Wojanowska 40,42, 44
  3. 16 stycznia, wtorek:
   od godziny 15:30 - Jeleniogórska nieparzysta ( kapłani zaczynają od obu stron)
   od godziny 17:00- Olbrachtowska 6, 8,10,12,14, 16
   od godziny 17:00 - Wojanowska 54,56,60
  4. 17 stycznia, środa:
   od godziny 15:30 - Stabłowicka parzysta( kapłani zaczynają od obu stron)
   około 17:00 Olbrachtowska 16a,18,20,22,24,26,28
  5. 18 stycznia, czwartek:
   od godziny 15:30 - Stabłowicka nieparzysta ( kapłani zaczynają od obu stron)
   około 17:00- Olbrachtowska 30, 32
   od godziny 17:00 - Wojanowska 58,62
  6. 19 stycznia, piątek:
   od godziny 15.30: Głuszycka. Przechodnia, Perłowa, Szara, Niecała
   około 17: Olbrachtowska 34,36,38,40,42,
   od godziny 17:00 - Wojanowska 64,66,68
  7. 20 stycznia, sobota:
   od godziny 12:00 - Porębska kapłani zaczną od obu stron
   od godziny 12:00 - Wojanowska 70,72,74,76,78
   około 17:00 - osiedle „małe stabłowice”
  8. 21 stycznia, niedziela:
   od godziny 17: Rodzynkowa 3,4 4. W tym tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00, z wyjątkiem środy i soboty, w te dni Eucharystia rano o 8.00 i wieczorem o 18.00. W środę o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej i w środę po Mszy św. wieczornej.


 5. Na naszej stronie internetowej możemy obejrzeć zdjęcia z Orszaku Trzech Króli. Adres strony www.stablowice.archidiecezja.wroc.pl.


 6. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek o 19.00 w salce katechetycznej.


 7. Za tydzień na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, a także dzieci, które w tym miesiącu obchodzą swoje pierwsze urodziny, prosimy o zgłoszenie tych dzieci do soboty włącznie.


 8. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we środę - wspomnienie św. Antoniego, w piątek - Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę wspomnienie św. Fabiana i Sebastiana. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Ananasowej, Pomarańczowej, Cytrynowej, Mandarynkowej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulic Arbuzowej i Kokosowej.

2018-01-07Niedziela Chrztu Pańskiego 1. Przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Od dzisiaj liturgia Słowa będzie kierować nasz wzrokna Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.


 2. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie kleryków naszego Seminarium, którzy towarzyszą nam dzisiaj podczas tych świątecznych Liturgii. Klerycy przyjechali z zaproszeniami: na dni skupienia dla młodzieży gimnazjalnej 12-14 stycznia w Henrykowie oraz dla młodzieży starszej 19-21 stycznia. Alumni rozprowadzają również czasopismo seminaryjne Vox Nostra.


 3. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholę oraz Krąg biblijny dla młodzieży na spotkanie opłatkowe. Natomiast za tydzień 14 stycznia na spotkanie opłatkowe. zapraszamy grupy modlitewne naszej parafii- Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Apostolat Maryjny, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz Krąg biblijny dla dorosłych.


 4. Porady prawne we wtorek od godziny 19.00.


 5. Msza święta w intencjach sympatyków i członków Radia Maryja w piątek o 8.00.


 6. Dziękujemy wszystkim Parafianom za tak liczną obecność w Orszaku Trzech Króli i za stworzenie wspaniałego klimatu modlitwy i radości z bycia razem. To był rekordowy Orszak, pod względem ilości osób tworzących go jak również zebranej kwoty na Hospicjum Formuła Dobra. Zebrano: 6702zł za ciasto oraz 2767,70zł do puszek czyli razem ponad 9000zł. Szczególnie chcemy podziękować tym, którzy się zaangażowali w przygotowanie tego wydarzenia. Rodzinom Państwa Trela, Bloch, Kołwzan, Mąka, Olender, Brakonieckim, Niewińskim, Marcinek, Krzak, Drąg. Oraz młodzieży naszej parafii, ministrantom i wszystkim zaangażowanym. Szczególne podziękowania dla osób, które upiekły ciasta. Raz jeszcze dziękujemy za każde okazane dobro.


 7. W tym tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00, z wyjątkiem środy i soboty, w te dni Eucharystia rano o 8.00 i wieczorem o 18.00. W środę o 17.45 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i wtorek po Mszy św. porannej i w środę po wieczornej Mszy św.


 8. W tym tygodniu wspominamy: we Wtorek św. Grzegorza z Nyssy, w piątek św. Hilarego z Poitiers, Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem modlitwy.


 9. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Źródlanej za złożone dziś ofiary na sprzątanie kościoła, dekorację naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o składkę prosimy mieszkańców ulicy Ananasowej, Pomarańczowej, Cytrynowej, Mandarynkowej.


 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał śp. Augustyna Kwaśniaka . Pomódlmy się teraz o radość Nieba dla niego: Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…
 11. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
  1. Poniedziałek 8 stycznia:
   od godziny 15:30 - Amarantowa, Beżowa, Seledynowa, Niebieska,Granatowa
   od godziny 15:30 – Piotrkowska
   od godziny 17:00 - Wojanowska 32,34
  2. Wtorek 9 stycznia:
   od godziny 15:30 – Cieplicka
   od godziny 15.30- Boguszowska kapłani rozpoczną od obu stron
   od godziny 17:00 - Wojanowska 36,38
  3. Środa 10 stycznia:
   od godziny 15:30 - Kruszcowa, Bieszczadzka, Pienińska następnie Zielona od końca
   od godziny 15:30 – Zielona od początku
   od godziny 15.30 Ciechocińska,Sobieszowska, Iwonicka
  4. Czwartek 11 stycznia:
   od godziny 15:30 - Starogajowa (kapłani zaczynają od obu stron)
   od godziny 17:00 - Wojanowska 40,42, 44
  5. Piątek 12 stycznia:
   od godziny 15:30 - Samotna, następnie około 17.30: Arbuzowa 21, 23, 25
   od godziny 15:30 – Żółta
   od godziny 15.30- Hoża
  6. Sobota 13 stycznia:
   od godziny 12:00 – Wojanowska 46,48,50,52
   od godziny 12:00 - Świeża numery parzyste (kapłani zaczynają z obu stron) w trakcje tej ulicy również: Zebrzydowska, Krzyżowska następnie, przejściu ulicy Świeżej około 18: Jędrzejowska, Przemiłowska
  7. Niedziela, 14 stycznia:
   od godziny 17: Rodzynkowa: 1,2

Opiekun strony: hermagat@gmail.com